Тепла зима може активізувати кліщів: які парки в Києві найбільш небезпечні

Читать на русском

Аномальної кількості кліщів не прогнозують, але не варто втрачати пильність, рекомендують в Київзеленбуді

Читать на русском
Тварини, парки Києва
В Києві скоро прокинуться кліщі

Аномальної кількості кліщів не прогнозують, але не варто втрачати пильність, рекомендують в Київзеленбуді

Цьогорічна зима постійно встановлювала «теплові» рекорди і зрештою стала третьою у рейтингу найтепліших зим у Києві з 1881 року. Вважається, що плюсові зимові температури сприяють ранній активності комах, зокрема кліщів. Про це пише 11 березня «Вечірній Київ».

Згідно зі спостереженнями столичних зеленбудівців, пік активності кліщів не змінився і припадає на квітень-травень та серпень-вересень. За словами генерального директора КО «Київзеленбуд» Юрія Бахмата, аномальної кількості клищів не прогнозується.

«Тепла зима не є критичною для активізації кліщів. Цього року інформація щодо випадків укусів кліщів на адресу комунальних підприємств, що входять до складу КО «Київзеленбуд», не надходила. Згідно зі спостереженнями наших фахівців, пік активності цих комах не змінився і припадає на квітень-травень та серпень-вересень», — пояснив Бахмат.

За його словами, активність кліщів залежить від густоти зелених насаджень, висоти травостою, близькості водних об’єктів, температури повітря.
Найбільша їх кількість спостерігається на схилах та берегах річки Дніпро, на територіях парків та скверів, зокрема:

  • парку «Перемога»
  • парку культури і відпочинку «Гідропарк»,
  • парку «Муромець»,
  • парку «Наталка»;
  • парку культури і відпочинку «Пуща-Водиця»;
  • парку відпочинку на вул. Бережанській біля будинків № 10-20;
  • парку культури і відпочинку «Відрадний»,
  • парку відпочинку «Супутник»;
  • ландшафтного парку по вул. Солом’янській;
  • парку відпочинку «Сирецький гай»;
  • парку культури і відпочинку «Нивки».

Цьогоріч у парках і скверах у КО «Київзеленбуд» традиційно проводитимуть акарицидну обробку територій. Вона запланована навесні, за сприятливих погодних умов.

Крім того, зеленбудівці регулярно виконують комплекс профілактичних протикліщових заходів: санітарну обрізку дерев, видалення сухостійних та аварійних дерев, проріджування чагарників, скошування трави, прибирання балансових територій, зокрема прилеглих до водойм тощо.

Разом із цим, не варто втрачати пильність. Адже кліщі є переносниками хвороби Лайма — інфекційного захворювання, яке характеризується ураженням шкіри, нервової системи, серця, нерідко приймає хронічний, рецидивний перебіг.

Під час війни Росія використовує успішні інновації, що були розроблені українськими військовими, зокрема FPV-Дрони. Тепер обговорюється можливість, що Росія, спостерігаючи успішність партизанських рухів на своїй території, може спробувати застосувати подібний підхід на території України. Це питання обговорюється в інтерв'ю з Михайлом Орєшніковим, головою сепаратистського руху в Росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.