Металеві частини конструкції поручнів розширилися і подекуди вже вийшли з призначених для цього пазів: архітектор мосту Андрій Миргородський закликає не панікувати, каже, всі зміни відбуваються у рамках норми
На новому "хвилястому" пішохідному мосту, що сполучає Оболонську набережну і парк "Наталка" з Оболонським островом, почали розходитися металеві конструкції. Мова про поручні - металеві частини конструкції розширилися і вже майже вийшли з призначених для цього пазів. Втім, архітектор мосту, відомий столичний зодчий Андрій Миргородський закликає не панікувати: каже, всі "тривожні зміни" - у рамках норми.
Про ситуацію з металевими конструкціями мосту, що носить назву "Хвиля Азову", повідомили у соцмережах самі оболонці. Дивні рухи металу помітив днями, зняв на відео та виклав у Facebook користувач Сергій Болдов. Видається, що конструкції споруди, зроблені з нержавіючої сталі, почали розходитись. Принаймні, між ними збільшилася дистанція, і поручні мосту вже майже вийшли зі своїх пазів.
"Можливо, це сталося через перепади температури - останніми тижнями у Києві досить дивна погода", - зазначив один з місцевих спостерігачів.
Втім, автор проєкту мосту-хвилі, архітектор Андрій Миргородський запевняє, що нічого страшного не відбувається. А розширення та звуження металу через температурні перепади — звичайна фізика.
"Таке відбувається взимку з усіма мостами. Тут видно телескопічні вставки в поручнях, які рухаються. Днями ми їх подовжимо. Це ніяк на безпеці мосту не позначається", — сказав Миргородський у коментарі ТСН.
Він додає, що цей міст — нестандартний та має дуже складну конструкцію. Однак вона "абсолютно надійна", тож мосту нічого не загрожує. У коментарях до цього додають: йдеться про "температурний шов" для лінійного розширення мосту. Просто будівельникам, кажуть, треба було зробити довші вставки, аби уникнути випадання конструкцій зі своїх пазів.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що 24 травня 2024 року міський голова Києва Віталій Кличко відкрив пішохідний міст у формі хвилі, який з'єднає парк "Наталка" з Оболонським островом на Дніпрі. Його будували за меценатські кошти, у тому числі - Метрополії Великого Парижа. Проте з бюджету столиці все ж таки запланували витратити 20 млн грн на перехід.
Власне, новий міст дозволив створити у Києві новий чудовий прогулянковий маршрут, рекреаційну зону на Оболонському острові. А от якщо приглядатися до деталей нових відпочинкових зон, стає зрозуміло, що Київ опинився перед новими виборами, а його міський голова намагається повернути на свою користь кожне досягнення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.