На Київщині сім багатоквартирних будинків понад тиждень живуть без світла через згорілий трансформатор

Мешканці села Чубинське Бориспільського району опинилися в скрутному становищі, адже на час ремонту пошкодженої підстанції знеструмлені будівлі не підключають до інших ліній електромереж

трансформатор
Для встановлення нової трансформаторної підстанції замість пошкодженої потрібен час, якого немає

Декілька сотень людей, що мешкають у семи багатоквартирних та декількох приватних будинках у селі Чубинське на Київщині станом на 13 жовтня 2024 року вже дев’ятий день знаходяться в умовах справжнього блекауту. Ще 4 жовтня у них згоріла спільна трансформаторна підстанція, тож люди опинилися без світла та води. І вже понад тиждень ходять по замкнутому колу між “ДТЕК Київські регіональні електромережі”, Пристоличною сільською радою та забудовником, якому належить згоріла підстанція.

Про кричущу історію з “передчасним блекаутом” у Facebook розповіла мешканка одного зі знеструмлених будинків Юлія Дрягіна. За її інформацією, тимчасово вирішити ситуацію вийшло лише одній багатоповерхівці, завдяки тому, що в ній розташовані відділення Укрпошти, Нової пошти та супермаркет - поки будинок підключили до іншої лінії. Усі інші сидять без світла та намагаються достукатися до ДТЕК, сільради та власника пошкодженої трансформаторної підстанції.

За її словами, у “ДТЕК Київські регіональні електромережі” відмовились тимчасово підключати будинки до електромережі або знайти альтернативний спосіб подачі електроенергії. А чотири місяця тому, каже жінка, ОСББ подавали документи на пряме абонентське підключення до електромереж ДТЕК, щоб таких ситуацій, як зараз, хоча їх ніхто й не міг передбачити, не трапилось. Однак відповіді люди так і не отримали. Пристолична сільська рада таеж не поспішає вирішувати проблему, а забудовник, який є власником підстанції, не реагує на звернення.

“У будинках проживають люди похилого віку, сім’ї з маленькими дітьми, яким нікуди переїхати на час вирішення проблеми.  А перспектива, з такими темпами - зимувати в будинку без електрики, опалення та води. Виходить замкнуте коло: ДТЕКможе допомогти вирішити проблему, але не хоче, Пристолична сільська рада може вирішити проблему, але не поспішає, а власник пошкодженої підстанції взагалі відмовляється від будь-якої відповідальності”, - зазначає Юлія Дрягіна.

Звісно, трансформаторну підстанцію можна замінити за кошти ОСББ, проте це потребує часу, якого немає. Тож, тимчасове перепідключення мало б вирішити проблему, але поки не виходить. За ці дев’ять днів, каже Юлія, мешканці перезнайомилися і один з одним, і з місцевою владою, добряче побігали по кабінетах та навчилися застосовувати у власних оселях альтернативні джерела живлення. Наразі всі чекають на понеділок та покладені на нього обіцянки та сподівання закінчити цю “репетицію” зимового блекауту, яка затягнулася.

У ДТЕК пояснили, навіщо ремонтують зруйновані ТЕС, якщо можна побудувати нові

Будівництво нових електростанцій займає роки, на це потрібно багато часу. Тож для того, аби якомога швидше підготуватися до зими енергетики ремонтують обладнання. Про це 4 жовтня повідомляли у пресслужбі ДТЕК.

Вказується, що ремонт існуючих ТЕС є складним процесом, руйнування масштабні, але відновлення можливе, воно потребує багато часу та ресурсів, але все одно це набагато менше, ніж будівництво нових станцій. Енергетики працюють цілодобово, щоб полагодити якомога більше обладнання до холодів.

"На будівництво нових електростанцій треба багато часу, це займає роки, нам потрібно якомога швидше підготуватися до зими. Річ у тім, що теплоелектростанції незамінні, вони можуть швидко включитися в мережу зранку та ввечері. Саме в той час, коли ми збираємось на роботу та повертаємось додому і використовуємо багато електроенергії. Альтернатива ТЕС, яка б працювала так само ефективно в Україні, поки що немає, якщо вони зовсім зупиняться, світла буде ще менше, особливо, коли похолодає. Ремонт існуючих ТЕС - теж складний процес, руйнування дуже масштабні, але відновлення можливе, воно потребує багато часу та ресурсів, але все одно це набагато менше, ніж будівництво нових станцій. Теплоелектростанції це зима з теплом і світлом, зараз енергетики працюють цілодобово, щоб полагодити якомога більше обладнання до холодів", - вказували у ДТЕК.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube