Зубрам бракує самців
У Національному природному парку "Залісся" на Київщині зоозахисники вирішили врятувати стадо червонокнижних зубрів, в якому не лишилося жодного дорослого самця. Там вважають, що якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання. Проте, українці неоднозначно сприйняли пропозицію зоозахисників.
Фандрейзингову кампанію під назвою "300 км шляху до кохання та порятунку зубрів" запустила організація WWF-Україна. Її мета — залучити українців до порятунку популяції найбільшої наземної тварини Європи.
«Стадо зубрів, яке оселилося у "Заліссі", у березні 2022 року понад місяць перебувало під російською окупацією, а територію національного парку обстрілювали з артилерії та мінометів. В результаті у стаді не залишилося жодного дорослого самця, через що зубри не можуть розмножуватись. Якщо найближчим часом не заселити туди хоча б одного бика, то ця субпопуляція приречена на вимирання», — кажуть у WWF-Україна.
В межах акції зоозахисники хочуть зібрати 400 000 грн для вилову та транспортування самця зубра з Вінниччини. Вони вважають, що один чи два самці можуть врятувати стадо у "Заліссі", але для цього їм потрібно подолати близько 300 км. Кожен благодійний внесок зменшує відстань між "закоханими" зубрами та допомагає врятувати популяцію.
Проте, українці неоднозначно сприйняли ініціативу зоозахисників. Свою думку вони висловили в коментарях до допису організації.
Дізнатись більше про кампанію, історію зубрів в Україні, а також долучитися до порятунку тварин можна за посиланням.
В Україні зубр європейський живе у Карпатах, у лісостепу та на Поліссі. Найбільше в Україні стадо мешкає на Львівщині.
У WWF кажуть, що порівняно з початком 90-х років чисельність зубра в Україні скоротилася майже вдвічі. Зникли п’ять осередків виду в Івано-Франківській, Рівненській, Львівській і Чернігівській областях, а також у Криму.
Зубри харчуються лише рослинною їжею: травою, листям, корою, бруньками, молодими пагонами та гілками. Для повноцінного життя їм необхідно мати великий ліс із галявинами, водоймами й можливістю вільно мандрувати в пошуках кращих умов та їжі.
На територію нацпарку "Залісся" зубрів завезли в 1967 році з Біловезької Пущі. 8 тварин утворили заліську субпопуляцію, що й нині мешкає в умовах напіввільного утримання. Огороджена площа угідь сягала 14,8 тисяч га, але в березні 2022 року значна частина була знищена через війну.
Сам термін "fundraising" походить від англійських слів "fund" (кошти, фінанси) і "raise" (збирати, надходити).
Отож, фандрейзинг – це процес залучення коштів й інших ресурсів для реалізації конкретних задач або проєктів, а також для підтримання діяльності та існування організації загалом. Людину, яка підтримує фандрейзингові події та надає добровільну допомогу на безкорисливій основі, називають донором або меценатом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.