Бронежилет, тактичні окуляри і топіки на лапи: як на Київщині працюють собаки-сапери

Читать на русском

Кожен кінолог виїжджає на завдання з бронежилетом на собачку і з кінологічним рюкзачком

Читать на русском
Тварини у ЗСУ
Бельгійська вівчарка для саперної роботу більш витриваліша

Кожен кінолог виїжджає на завдання з бронежилетом на собачку і з кінологічним рюкзачком

Команда розмінувальників показала роботу собак із пошуку вибухівки. Пес Патрон, якого знає вся країна, не єдиний фахівець із розмінування серед тварин. Більше про роботу саперних собак ЗСУ показали у репортажі Армія TV.

В репортажі йдеться про те, що така робота кінологів має чимало нюансів: собаки не можуть працювати під час поганої погоди: в дощ, сніг чи при сильних поривах вітру (більше 7 метрів за секунду). Попри це сапери, наприклад, не будуть шукати вибухівку в металевій машині. Таку роботу найкраще виконують собаки, які відчувають пластид, тротил, гексоген та ТЕН (основні вибухові речовини) на запах.

Начальник відділення пошуку вибухонебезпечних предметів мінно-пошуковими собаками Леонід Левченко розповів про роботу зі своїм бойовим побратимом – бельгійською вівчаркою.

"Кожен кінолог виїжджає на завдання з бронежилетом на собачку і з кінологічним рюкзачком. Тут знаходиться розгрузка, якщо ми працюємо в приміщенні: професійна аптечка ветеринара К9, тактичні окуляри, в яких собака також працює (якщо піднімається пилюка). Якщо після вибуху в приміщенні дуже багато скла, то собачка працює в топіках на лапки. Він їх, звичайно, не любить, але коли приходиться в них працювати, то працює. Також гребінець, бо собака має бути весь час красивий, професійний", – розповів сапер.

Він зауважив, що бельгійська вівчарка за німецьку більш витриваліша.

"Цей пес буде шукати набагато довше, бо німецька вівчарка швидше втомлюється. Це мій бойовий побратим. Ми з ним почали працювати по Київській області у квітні 22-го року, коли вибили орків з Ірпеня, Гостомеля, Бучі. Там залишалися транспортні засоби під будинками. Громадяни телефонували і казали, що там знаходяться підозрілі орківські предмети. Сапер із металошукачем на машину не піде, бо вона залізна. Працює тільки собака", – сказав Леонід.

Він додав, що якщо собака знайшов вибуховий предмет, то він позначає його сидячи або стоячи, і мордочкою показує, де знаходиться вибухова речовина. І потім отримує м'ячик.

Як триває розмінування Київщини?

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну працівники ДСНС працюють в Київській області над знищенням небезпечних вибухових предметів, які залишили російські військові після окупації. 

Зокрема, 1 лютого знищували вибухонебезпечні предмети у Вишгородському районі. Тижнем раніше, 25 січня в цьому районі також працювали сапери. У грудні роботи з розмінування території велися в Обухівському районі Київщини, у жовтні минулого року снаряди і вибухівку знешкоджували у Білоцерківському.

Загалом, підрозділи Державної спеціальної служби транспорту Міністерства оборони України із 29 січня по 4 лютого розмінували територію площею 2428,45 гектарів. Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ. За цей відрізок часу сапери служби виявили, вилучили та знешкодили 2478 вибухонебезпечні предмети.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.