Скандал в Броварах: Укрпошта демонтувала радянське панно і наразилась на критику

Читать на русском

Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський змушений доводити непричетність до зникнення твору

Читать на русском
Скандал через деколонізацію
Панно демонтували за рішенням Броварської міськради 8 листопада

Гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський змушений доводити непричетність до зникнення твору

В Броварах розгорівся скандал, пов'язаний з рішенням міської ради про демонтаж карбованого радянського панно 1970-х років з будівлі головного відділення Укрпошти. Активісти вже давно вимагали зняти його через зображення російських міст (на п'яти платівках - символи Києва, Риги, Самарканду, Москви та Ленінграду). Проте тепер вже адвокати мистецтва заявляють про некомпетентність чиновників, що прийняли рішення про демонтаж.

На мінливість активістів поскаржився гендиректор Укрпошти Ігор Смілянський в соцмережах. "Є такі ситуації, де, що б ти не робив - буде погано. Більше 3 років різні активісти били нас по голові, що в нас на відділенні у Броварах висить «москва» та «санкт-петербург» на панно. Вчора його зняли - тепер нас лають, що ми не зберегли памʼятку архітектури 1970 року", - пише Смілянський.

"Некомпетентність та кон'юнктурщина"

Карбоване панно демонтували ще 8 листопада. Його прибрали за рішенням Броварської міськради. Там це пояснили необхідністю виконання Закону про засудження імперської політики рф в Україні та деколонізацію. "На панно зображені Санкт-Петербург, московський кремль та інші міста країни-агресора", - додали в міськраді.

Невдовзі на зникнення панно відреагував засновник спільноти Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов. "З якого моменту Самарканд став містом країни-агресора? До кого агресує Латвія? Ця подія — чергова ілюстрація повної некомпетентності і кон'юнктурщини українського чиновництва", - написав він.

Потім на сполох почали бити активісти мистецької ініціативи "ДЕ НЕ ДЕ". "Кілька років тому від імені ініціативи ми писали звернення на Укрпошту із проханням зберегти це панно, про його мистецьку та історичну цінність, про зв'язок поколінь та культурну тяглість", - заявили члени ініціативи.

Створив батько відомої української скульпторки

За словами Ігоря Смілянського, зараз художній твір знаходиться в місцевих комунальників. "Якщо що, панно не в нас, а в КП Бровари - Благоустрій. І зняли його не ми", - підтвердив Смілянський. В комунальному підприємстві поки ніяк не відреагували на закиди мистецьких активістів.

Відомо, що панно створив у 1970-х роках художник з Башкирії Ельфат Кадиров, батько відомої української мисткині Жанни Кадирової, якій вдалося передати 7 млн грн на підтримку ЗСУ завдяки художньому проєкту "Паляниця". Художниця, скульпторка виставляла свої роботи у Відні, в Монако, Парижі, Будапешті, Давосі, Нью-Йорку, Маямі. Також вона нагороджена преміями ім. Казимира Малевича та PinchukArtCentre.

Підсвітили Сковороду та Хмельницького

Інформатор писав про те, що у Києві розпочали унікальний арт-проєкт “Примарна поезія”. Його створив іспанський художник Пабло Вальбуена, який "оживив" три столичних пам'ятники: князеві Володимиру, Григорію Сковороді та Богданові Хмельницькому.

А напередодні відомий балетмейстер Раду Поклітару презентував новий проєкт "ДискриміНАЦІЯ".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.