Мільйони доларів та елітний автопарк: у легендарному Голосіївському ТЦК масштабно заробляли на ухилянтах

ДБР викрило трьох посадовців найприскіпливішого у столиці Голосіївського ТЦК та СП, які допомогли уникнути мобілізації тисячам військовозобов’язаних киян

затримання ТЦК гроші хабар
Повний багажник автівки в доларах, елітні позашляховики - все у найкращих традиціях нинішніх часів

Полювання на ділків, що внаслідок впровадження злочинних схем видачі підроблених документів щодо непридатності до військової служби накопичують мільйони, 24 жовтня 2024 року призвело до великої “здобичі” у Голосіївському ТЦК. ДБР затримало трьох посадовців районного ТЦК та СП та трьох цивільних, які організували схему незаконного ухилення від мобілізації військовозобов’язаними. Заробили чимало: тільки під час обшуків було виявлено та вилучено понад 1,2 млн доларів та 45 тисяч євро готівкою. Крім того, у фігурантів знайдено 11 автомобілів преміумкласу, зароблених “важкою працею” - вартість кожного становить приблизно 100 тисяч доларів.

Мільйони доларів та елітний автопарк: у Голосіївському ТЦК масштабно заробили на ухилянтах 1
Автівки у воєнкомів знайшли на будь-який вибагливий смак

Про результати операції 24 жовтня повідомила пресслужба Державного бюро розслідування. Йдеться про тисячі військовозобов’язаних, які стали клієнтами Голосіївського ТЦК у найпозитивнішому сенсі слова. Кожному з них фігуранти справи виготовили пакет військово-облікових документів, який дозволяв зняття та виключення з військового обліку. Ціна пакета коливалася залежно від складності “завдання” та становила від 2 до 15 тисяч доларів.

“Організував групу цивільний, який підшукував клієнтів, збирав необхідні документи та передавав їх до РТЦК. Працівники РТЦК, а також голова військово-лікарської комісії цього ж району надавали «послуги» чоловікам, які не мали бажання проходити військову службу. Один з викритих — голова ВЛК — вже мав підозру за аналогічні дії, був відсторонений від посади, але продовжив впливати на процеси”, - повідомляють у ДБР.

11 елітних автівок, понад 1,2 млн доларів та 45 тисяч євро, військові квитки, документи та записи, які можуть свідчити про факти незаконного зняття з військового обліку - все це було знайдено під час обшуків. Фігурантам справи вже повідомлено про підозру, суд вимагає обрати їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Ділкам загрожує до 15 років позбавлення волі, і, можливо, за ґрати вони відправляться ще більшою компанією.

Коли місця у сейфах закінчуються, гроші зберігаються у кроватях та автівках
Коли місця у сейфах закінчуються, гроші зберігаються у кроватях та автівках

У цьому ж Голосіївському ТЦК викрили ще двох поціновувачів легких грошей. Працівники військкомату спеціалізувалися на фальшивих даних, які вносили до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. А це дозволяли вже їхнім клієнтам ухилятись від військової служби та виїжджати за кордон. Цим двом також повідомлено про підозру, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу, і теж у вигляді тримання під вартою.

Додамо, що саме Голосіївський ТЦК має славу найприскіпливішого у Києві, і його співробітники під час перевірки документів створювали чимало конфліктних ситуацій. А згідно зі статистикою 2023 року, що охоплює проміжок часу із січня по вересень, Голосіївський ТЦК - чемпіон по виявлених "інвалідах". З 10 районних ТЦК столиці саме в нього найбільший показник непридатних до військової служби - 40% з тих, хто проходив медкомісію. Така тенденція спостерігається й досі.

ТЦК: корупційні скандали

Нещодавно ДБР викрило чергову схему заробітку на мобілізації. В одному з РТЦК та СП Одеси правоохоронці виявили, що співробітник ТЦК несанкціоновано корегував дані військовозобов'язаних в системі "Оберіг". За це він брав від 4 до 7 тис. доларів США. Через внесення неправдивої інформації про непридатність осіб, чоловікам було дозволено виїжджати за кордон. У ДБР повідомили, що ця схема діяла з березня 2023 року.

Також на Волині працівниця ТЦК вимагала хабаря від компанії. Вона вимагала від держпідприємства гроші за бронювання працівників від мобілізації. Вказано, що підприємство намагалося забронювати трьох працівників. Жінка зв'язалась з організацією та повідомила, що знайшла помилки у документах на бронювання, а вартість виправлення становить 600 доларів США. 

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ