У соцмережах кияни скаржаться на напади: птахи б'ють дзьобами і намагаються злякати людей крилами, а тиждень тому зоозахисникам привезли зайченя, яке птахи мало не заклювали насмерть
У Києві можна чекати на агресивну поведінку ворон та їхніх найближчих "родичів". У соцмережах кияни вже скаржаться на напади: птахи б'ють дзьобами і намагаються злякати людей крилами. А тиждень тому зоозахисникам привезли зайченя, яке птахи мало не заклювали насмерть. Причина пояснюється просто: птахи захищають своїх дітей, "злетків", які ще навчилися літати та тренуються, іноді опиняючись на землі.
Про агресивну поведінку ворон розповідала киянка Валентина Сапран у Facebook: каже, що птахи вели себе дивно, атакували людей. Це трапилося на столичному Лівобережжі, поблизу супермаркета. Причому якихось видимих підстав для такої поведінки вона не зобачила.
"Ворони атакують клієнтів супермаркету: б'ють дзьобами і крилами по голові, коли хтось піднімається сходами. Нападають на перехожих на столичних Позняках", - розповіла Сапран.
Ще про один дивний випадок поведінки ворон розповіли зоозахисники Wild Animals Rescue Center у Києві. Близько тижня тому, пишуть у Facebook, чоловік врятував маленьке зайченя, якого заклевували ворони. В тваринки вся голова була в ранах - почувалася погано, втім, його вдалося врятувати.
Дивну поведінку птахів зоологи із Kyiv Animal Rescue Group пояснюють тим, що у середині травня з воронячих гнізд випадають воронята-злетки. Ходити вони вже навчилися, а от літати - ні: тож пильні батьки-ворони уважно стежать, щоб ніхто не образив їхніх пташенят, що знаходяться на землі.
"Якщо дорослі птахи, наприклад, ворони, стали раптом агресивними - це значить, що з гнізда вийшов злеток. Ворони не є хижаками, не мають гострих пазурів чи дзьобів, але вміють налякати. Якщо ви бачите злетка на дорозі, на дитячому майданчику чи у дуже людному місці - прикрийте голову кофтою/тканиною та перенесіть пташеня до найближчих кущів", - радять у KARG.
Втім, птахи таки можуть нападати, і нанести чималої шкоди. У коментарях киянка Вікторія Чернілевська розповіла, що, коли переносили зльотка галки з дороги на узбіччя, дорослі галки напали на неї, за декілька секунд поклювавши шкіру на голові до крові. Ще одна мешканка столиці, Яна Радченко, розповіла, як опинилася неподалік від зльотка ворони, що випав з гнізда біля дитячого майданчика.
"Його помітно не було, просто проходили вздовж і зупинилися біля дерева та були одразу атаковані воронами. Били вони і дзьобами, і крилами, добре, що дитина у візочку лежала. Відбивалися і втікали", - пише жінка.
Зоозахисники звертаються до киян з порадою: якщо на газоні чи поряд з хідцем знаходиться пташка, яка схожа на дорослу, не має явних вад, але не літає - це злеток. Допомога йому не потрібна і забирати його не треба, кажуть у KARG, а допомоги потребують лише ті птахи, в яких видно відкриті рани чи кровотечу.
Нагадаємо, Інформатор розповідав, що у Києві продовжується мода на незвичних домашніх улюбленців. Зараз серед найбільш популярних тварин - скунси. На майданчиках з продажу є чимало оголошень про продаж цуценят цих тваринок за 500-800 доларів. У розплідниках радять купувати тваринок обережно і тільки в перевірених продавців - так можна бути впевненим, що скунс буде контактним, і в нього не буде залоз, які виробляють специфічний запах.
Також ми писали, що за майже два роки повномасштабної війни з України було евакуйовано більш, ніж дві сотні диких тварин. Йдеться про левів, тигрів, леопардів, ведмедів, вовків, каракалів, гієнових собак, мавп. Проміжною зупинкою для багатьох із них стає зоопарк у польській Познані, директорка якого шукає вільні місця у зоопарках європейських країн та навіть на інших континентах. Так тварини з українських міст, що зазнали бомбардувань, опинилися у Південній Америці і навіть ПАР.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.