Культ особистості: статуетку Залужного продають у Києві за 3300 грн, буклет з автографом - за 40 тисяч

Читать на русском

Колишній головком ЗСУ користується чималою популярністю: кияни продають арт-об'єкти з його зображенням, автографи та навіть статуетки, віддалено схожі на генерала

Читать на русском
У Києві продають цікаві лоти з зображенням Валерія Залужного
Зазначимо, що статуетка Валерія Залужного не надто схожа на "оригінал" - до інших лотів претензій немає

Колишній головком ЗСУ користується чималою популярністю: кияни продають арт-об'єкти з його зображенням, автографи та навіть статуетки, віддалено схожі на генерала

У Києві продають зображення, статуетки та автографи екс-головкома ЗСУ Валерія Залужного. Популярності набули навіть браслети зі скандинавськими рунами з тієї серії, як носить генерал. Ціна за популярність "кусається" - якщо ті ж браслети можна придбати за 3200 грн, то автографи генерала коштують зовсім непристойних грошей.

Під назвою "Браслет Залужного" на безкоштовних майданчиках продають браслети Pakabone, що складені з намистин із вигравіюваними на них скандинавськими рунами. Простий, з посрібленої бронзи, коштує від 1200 до 3200 грн. Є такі саме браслети, але зі срібла - щоправда, ціна на них не вказана, але за вагою вони мають коштувати більше за 5 тис грн.

"Навмисно додаємо оригінальне фото власника браслета, яке розвінчує недолугі намагання російської пропаганди звинуватити в використанні нацистських символів", - додає у описі до лоту користувач Максим: дійсно, на правиці генерала можна помітити браслет типу Pakabone.

На правиці генерала можна помітити браслет типу Pakabone
На правиці генерала можна помітити браслет типу Pakabone

На ресурсі для колекціонерів Violity можна знайти тубус від снаряду САУ "Краб" із розписом "під Залужного". Пластмасовий арт-об'єкт висотою 87 см., розписаний акриловими фарбами, від снаряду, що "приймав участь у бойових діях на Вугледарському напрямку", коштує 8 тис грн.

Тубус від снаряду для САУ "Краб" із зображенням екс-головкома коштує 8 тисяч
Тубус від снаряду для САУ "Краб" із зображенням екс-головкома коштує 8 тисяч

Там само виставлено невелику за розміром статуетку генерала. Її конкретні розміри не вказано, проте з загального вигляду можна зробити висновок, що вона не більша за 20 см заввишки. Колишній головком зображений у повний зріст, ногами попираючи літеру "Z", з рацією в лівій руці та правиці - навпроти пістоля, що знаходиться у кобурі. На грудях в екс-головкома - шеврон із "Йодою" (саме такий сфотографували в Залужного журналісти). Вартість скульптури досить невелика, 3300 грн, втім, зазначено, що її відлить зі штучного каменю, а вже поверх нього пофарбовано акриловою фарбою з імітацією "старої бронзи".

На грудях в фігурки - "шеврон" з Йодою, який сфотографували журналісти
На грудях в фігурки - "шеврон" з Йодою, який сфотографували журналісти

Але найдорожче коштують речі, підписані Валерієм Залужним особисто. Так, користувач з Подільського району Києва продає буклет з марками і двома автографами генерала за 40 тис грн. Монета "10 грн" 2020-го року випуску з особистим підписом може змінити власника за 19 тис грн. Блок марок з автографом Залужного виставлений за 14 тис грн, а прапор із його підписом - 5 тис грн.

Буклет з марками і двома автографами (зліва) виставлений за 40 тис грн, а монета у 10 грн - за 19 тисяч
Буклет з марками і двома автографами (зліва) виставлений за 40 тис грн, а монета у 10 грн - за 19 тисяч

Втім, найдорожчим лотом із Валерієм Залужним, який ми знайшли, стала футболка з зображенням генерала та його підписом. Власник виставив її на продаж за 58 тисяч гривень. У описі до лоту вказано, що він є благодійним, його надано БФ "Закон та Порядок", а збори - призначені для придбання бойового авто на потреби однієї з частин ДШВ.

Годинник та право на слуховий апарат: що отримає Залужний від Кличка, як Почесний громадянин Києва

Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що Віталій Кличко подав колишнього головкома ЗСУ, генерала Валерія Залужного на нагородження званням Почесного громадянина Києва. Підставою зазначив визначні заслуги у обороні столиці та на знак поваги з боку територіальної громади Києва. Інформатор з'ясував, які пільги та права отримає генерал, який саме збирається відбувати до Лондона у статусі Надзвичайного та повноважного посла України у Великій Британії.

Також ми писали, що після закриття шести станцій метро у Києві в грудні 2023 року рейтинг мера Києва, Віталія Кличка, суттєво впав - замість 52 пунктів "довіри" за два місяці до аварії у лютому політик мав лише 45 пунктів. Натомість, Валерій Залужний збільшив підтримку до 94% "довіри" та 5% "недовіри".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.