Куди піти в суботу: у Музеї народної архітектури і побуту влаштують різдвяні гуляння і проведуть Козу

Співочим полем музею проведуть Козу, Василя і Маланку, а працівники покажуть традиційний український вертеп

Традиції різдвяних святкувань
Головна дія Маланки - карнавал: люди переодягаються в відомих фольклорних персонажів і тварин і ходять селом

У суботу, 13 січня, у Музеї народної архітектури та побуту України в Пирогові влаштують "Різдвяну феєрію". Гуляння заплановано з самого ранку, а участь візьмуть народні фольклорно-етнографічні ансамблі та колективи і ансамблі. Також для відвідувачів влаштують справжній вертеп.

Як повідомляє Мінкультури та інформполітики, у суботу на Співочому полі музею відтворять різдвяно-новорічний цикл свят з його насиченими колоритними обрядами. З побажаннями достатку і щасливого нового року гурти проведуть Козу, Василя і Маланку. А працівники музею покажуть традиційний вертеп та для всіх бажаючих проведуть майстер-клас з народного танцю.

У МКІП зазначають, що відвідувачів запрошують до спілкування з майстрами народного мистецтва, також можна буде придбати їхні рукотвори. Крім того, лунатимуть колядки і щедрівки. Їх представлять фольклорно-етнографічні ансамблі: "Діброва", "Родинонька", дитячий "Промінь", фольк-студія "Правиця", зразкові ансанблі пісні і танцю "Яблуневий цвіт" та гурт народної пісні "Божедари".

Що за свято - Маланка?

Зазначимо, що традиції свята Маланка в Україні мають язичницьке коріння. Згідно слов'янській міфології, у матері богів Лади крім сина - побратима бога Місяця, була ще донька, яку всі називали Міланка, тому що вона була мила і чудова.

Одного разу коли князь-Місяць був на полюванні, лютий змій викрав із срібного терема Міланку і сховав у підземне царство. Звільнив її славний богатир Безпальчик-Васильчик і одружився на ній. Маланку й Василя шанували 13 січня.

У деяких селах України в цей день готують традиційне святкове блюдо - кров'янку, яку ще називають Маланка. Випікають спеціальні хліба Маланку і Василя. Як і на багатий вечір, кутю, в яку вже можна було додавати м'ясні і молочні продукти, також ставлять в кутку. Крім того, господині печуть млинці, готують пироги та вареники з сиром, щоб обдаровувати щедрувальників та посівальників.

Головна дія Маланки - це карнавал. Люди переодягаються в відомих фольклорних персонажів і тварин і ходять в такому вигляді по селу. У цю ніч прийнято щедрувати, правда, для особливої ​​пікантності дівчата ховали обличчя під масками. Хлопці та дівчата ходили окремо щедрувати, традиція спільних гулянь і "посівання" з'явилася вже набагато пізніше.

Побачити автограф Стіва Возняка чи розтрощити голову путіну

Нагадаємо, раніше Інформатор повідомляв, де у Києві можна безкоштовно поглянути на автограф Стіва Возняка та вцілілий "Шахед". Ми сформували для читачів перелік з шести екскурсій та турів, відвідати які можна абсолютно безоплатно за умови попередньої реєстрації чи навіть просто прийшовши в спеціально призначений день.

Також ми підготували гід небанальними розвагами Києва. Так, у столиці є місця, де володимирові путіну можна розтрощити голову бейсбольною биткою, сфотографуватись разом з пандою на банбукових заростях, врятуватись від акули чи насолодитись цифровим мистецтвом.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ