Автограф Стіва Возняка та вцілілий Шахед: як потрапити на безкоштовні екскурсії у Києві

Інформатор підготував перелік безкоштовних екскурсій та виставок у Києві

Афіша безкоштовних екскурсій
Серед екскурсій - ретро-тур на старовинному потязі та музей техніки Apple

Мало хто знає про те, що більшість музеїв, галерей та інших закладів культури пропонують своїм відвідувачам "безкоштовні дні", коли вони відкривають двері для усіх відвідувачів. Інформатор підготував перелік з шести екскурсій та турів, відвідати які можна абсолютно безоплатно за умови попередньої реєстрації чи навіть просто прийшовши в спеціально призначений день. В перелік у якості винятку потрапив також ретро-тур залізницею, що не є безкоштовним, але попри це вартий уваги читачів.

Інформатор ділиться лайфхаками про те, як безоплатно відвідати виставки, галереї, переглянути фільми в кінотеатрі чи ознайомитись з експозицією, частиною якої є автограф всесвітньовідомого засновника Apple, українця Стіва Возняка.

Музей гетьманства

Більш, ніж 9 тисяч пам'яток історії та культури України козацької та гетьманської доби чекають на своїх дослідників у Музеї гетьманства. Тут можна побачити, як відбувалося становлення української державності, довідатись, як і чому гетьман Пилип Орлик написав свої "Договори і постанови" (першу Конституцію), побачити добірку унікальних предметів козацького побуту - порохівниці, шаблі, ядра тощо.

Сам музей, варто зазначити, знаходиться не у випадковому будинку, а в пам'ятці архітектури кінця XVII століття, відомої у Києві, як "Будинок гетьмана Івана Мазепи". Доводилося бувати в ньому і останньому кошовому отаману Запорозької Січі Петрові Калнишевському.

Музей розташовано в будинку Івана Мазепи
Музей розташовано в будинку Івана Мазепи

Як відвідати безкоштовно?

Музей знаходиться у Києві за адресою вул. Спаська, 16Б. Відвідування коштує 30 грн, за вхід на тимчасові виставки доведеться доплатити ще 5 грн. За пред'явлення Картки киянина квиток коштуватиме 25 грн, пільговикам (школярам, студентам, особам з інвалідністю тощо) - 15 грн.
Вартість екскурсій - від 100 до 300 грн (за інтерактивну для дітей, замовляти її потрібно за 2 доби до відвідин музею).
Безкоштовний день в Музеї гетьманства - кожна остання субота місяця.

Квиток в кіно до Дня народження

Мережа кінотеатрів Планета Кіно має акцію для іменинників. В День народження та протягом цілого тижня тут дарують квиток у кіно. Треба дотриматись умови - бути учасником Клубу, де потрібно зареєструватись заздалегідь.

Як скористатися?

За правилами, подарунковий квиток надійде в особистий кабінет за тиждень до свята. Використати його можна буде як у сам день народження, так і протягом 7 днів після нього. Треба буде прихопити з собою паспорт чи водійське посвідчення, в якому зазначено дату народження.

Музей техніки Apple

Новий для Києва музей, що створений техніками-ентузіастами та налічує вже близько 100 експонатів. Тут можна побачити повну лінійку iPhone від найпершого до останнього (усі - в абсолютно робочому стані); найперші iPod, iMac, MacBook, iPad; компʼютери Apple перших генерацій, серед них такі як: Apple II, оригінальний Macintosh.

Серед експонатів є й комп'ютерні клавіатури та миші, і навіть гаджети, на яких поставили автографи засновники Apple. А ще організатори обіцяють експонати-сюрпризи. Експозиція постійно оновлюється, тож можна чекати на цікаву подорож у світ технологій.

Організатори обіцяють експонати-сюрпризи
Організатори обіцяють експонати-сюрпризи

Як потрапити?

Музей працює щодня з 10 ранку до 22 вечора за адресою вул. Хрещатик, 42. Вхід вільний.

Художня виставка "Невизначений простір"

Серія пейзажів та інтер'єрів, написана після початку повномасштабного вторгнення рф в Україну відомою художницею Наталією Лісовою, виставляється в Dymchuk Gallery. Назва виставки - "Невизначений простір" - ніби підкреслює творчий задум художниці.

"Невизначений простір" Наталії Лісової
"Невизначений простір" Наталії Лісової

Як потрапити?

Dymchuk Gallery працює з середи по неділю, з 12:00 до 19:00. Виставка "Невизначений простір" триватиме до 24 грудня. Вхід вільний.

"Шахеди" та радянський герб

В Національному музеї історії України у Другій світовій війні зараз є кілька цікавих експозицій. В головному корпусі (розташовано під Батьківщиною-матір'ю) представлено виставку "З молитвою за військо", що розповідає про капеланську діяльність в Україні з 2014 року. Там же можна побачити "Загрозу Z неба", проєкт-застереження про небезпеку від ворожих безпілотників. Так, представлені й літальні апарати, якими країна-агресор щотижня атакує українське небо. А виставка "Переозначення" складається з одного лише експонату - того самого герба СРСР, знятого зі щита.

Зібраний докупи герб став частиною експозиції музею
Зібраний докупи герб став частиною експозиції музею

Як потрапити?

Зазвичай вартість вхідної плати складає 70 грн для дорослих, 30 грн студентам і 20 грн - учням шкіл. Екскурсія вартуватиме 200 грн для дорослих, 100 грн - студентам, учням та військовослужбовцям.
Проте в музеї є й безкоштовний день - в останній понеділок кожного місяця.

Ретро-тур вузькоколійкою

Ще один маршрут - поїздка "Гайворонським експересом". Ця екскурсія не безкоштовна, проте унікальна, враховуючи, що в Україні зберіглося лише 10 робочих паротягів. На найстаріший з них, що працює в Гайвороні на Кіровоградщині, зараз можна потрапити за порівняно невелику плату, тож ця екскурсія також є в нашому переліку. Локомотиву вже 85 років, а останні 18 з них він простояв у вигляді пам'ятника в Чернівцях. Після ремонту він переїхав до центральної України, і сам по собі став цікавим туристичним об'єктом.

Поїзд курсує між Гайвороном, Бершаддю та Хащуватим - мальовничими місцинами Поділля. Туристам запропонують відвідини музею під відкритим небом, поїздку на унікальному рейковому автомобілі, гарячий обід на березі Південного Бугу та участь в благодійному ярмарку на підтримку ЗСУ.

Цьому паротягу вже понад 80 років
Цьому паротягу вже понад 80 років

Як придбати квитки?

Кількома способами: на сайті, у чат-ботах Укрзалізниці, у застосунку та в касах залізничних вокзалів. В пошук радять забивати поїзди №851, 852, 853 та 854 (всі - "Гайворонський експрес"). Вартість квитка в один бік - 116 грн для дорослих та 87 грн - дітям до 14 років. До речі, з Києва до Гайворона курсують безпересадкові причіпні вагони.

Всі новини про музеї, виставки та події в рубриці — Куди піти в Києві.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ