Крісло колісне тут не проїде: кияни створюють послання для Кличка крейдою на асфальті

Активісти намагаються привернути увагу до проблеми безбар'єрності, залишаючи повідомлення біля бордюрів, непрацюючих пандусів та ям

Спільнота Києва привертає увагу до проблеми безбар'єрності
Поки що написи з'являються у Подільському районі столиці

У Києві активісти малюють написи крейдою на асфальті, щоб привернути увагу до проблеми з безбар'єрністю. Такі позначки з'являються, зокрема, у Подільському районі столиці - всюди, де не зможе проїхати інвалідне крісло: біля підземних переходів, бордюрів, нерівностей та ям у тротуарах. Ідея, що виникла випадково, вже приносить результати, кажуть активісти.

Написи на кшталт "Колісне крісло тут не проїде", виконані звичайною крейдою, з'явилися на вулицях Києва у місцях, де очевидні проблеми з безбар'єрним доступом. Це і наявні бордюри, і підземні переходи з непрацюючими підйомниками, і просто ями на вулицях. Ідея виникла в учасників спільноти DIY Київ.

Подібні написи стали з'являтися на Подолі у Києві
Подібні написи стали з'являтися на Подолі у Києві

"Ми всі кияни. Ми бачили ситуацію з нашими східками. Наскільки вони недоступні для маломобільних людей. Розмови про це точилися тільки в соцмережах. Ми подумали — наскільки це просто: купити крейду і залишити написи. Щоб будь-хто, хто проходить там, бачив цю проблему. Таким чином ми вирішили її підсвітити. Сьогодні ми переконалися в тому, що це працює", - каже Суспільному член спільноти Володимир Петренко.

Учасники спільноти DIY Київ кажуть, що вже є перші результати
Учасники спільноти DIY Київ кажуть, що вже є перші результати

Учасники DIY Київ стверджують: міська влада вкладає десятки мільйонів гривень в підземні переходи з ненормативними ухилами та непрацюючими ліфтами. Натомість, найпростішим рішенням, на їхню думку, буде облаштування надземних переходів. А днями акція почала приносити результати - за словами Петренка, на одній з вулиць Подолу, який було розмічено крейдою напередодні, було зняте все покриття і розпочато ремонт.

Як у департаментах КМДА імітують боротьбу за безбар'єрність

Нагадаємо, днями Інформатор провів дослідження Інтернет-сторінок кількох міських департаментів на предмет наявності там даних про створення безбар'єрного середовища. Відповідні зобов'язання висвітлювати проблеми безбар'єрності вони мають відповідно до Нацстратегії, що діє до 2030 року. Втім, виявилося, що сайти міських органів влади-департаментів КМДА чи взагалі не мають інформації про інклюзію та створення безбар'єрного середовища, чи розмістили у відповідних розділах лише "сліпі" посилання, що ведуть внікуди.

Напередодні ж ми писали про те, що у Києві триває збір голосів під зверненням щодо максимальної безбар’єрності на вулицях Києва. На це пропонують витратити 3,57 млрд грн за рахунок коштів, які планується виділити на багаторівневі розв’язки та інші проєкти.

Україна використовує комбіновані атаки, щоб "пробити" російські засоби РЕБ. Чому ж рф продовжує хвалитися, що збиває всі дрони, що прилітають по її об'єктам - думка авіаексперта Анатолія Храпчинського.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ