Проте думки поділились, адже майже стільки ж мешканців столиці не підтримують ідею постійного нагляду над дітьми з боку правоохоронців або спеціальних систем
Більшість киян схвалює формат шкільного життя “під ковпаком”, який був анонсований мером столиці Віталієм Кличком напередодні початку нового навчального року. Загалом майже 60 % мешканців підтримують ідею міського голови. Проте третина вважає їх занадто масштабними.
Такими є результати опитування читачів домену "Київ" сайту Informator.ua. 32% тих, хто підтримують ідею мера, зазначають, що посилення безпекового фактору може знизити градус напруги. Ще 26% припускають, що комусь це, можливо, допоможе, тому чому б і ні?
Але більш ніж кожен третій, точніше, 37% мешканців столиці не вважають правильним “безпековий набір” у вигляді відеонагляду, сигналізації, пультової охорони, тривожної кнопки та співробітників Муніципальної варти біля входу. Все це, на їхню думку, може зробити школи схожими на “колонії суворого режиму”. Зазначимо, що є й більш радикальна думка: 5% опитаних вважають, що школа - найкраще місце, де можна навчитися постояти за себе.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у середу, 28 серпня 2024 року Рада оборони Києва провела засідання, на якому розглянула питання організації безпечного та якісного освітнього процесу у навчальних закладах столиці. По-перше, усі школи та виші зобов'язали відзвітувати про системи безпеки, зокрема, протипожежної. По-друге, міська влада подбає про їхню енергонезалежність. І, зрештою, обговорили форми освітнього процесу. Він має бути максимально очним, втім, можуть бути й виключення.
Також ми розповідали, що зібрати до школи першокласника у Києві цього року коштувало близько 5 тисяч гривень. Комплект для учня старших класів коштувало трохи дорожче, до 7 тисяч. Такі ціни Інформатор побачив на найпопулярнішому столичному ринку "Даринок", де батьки купували шкільне приладдя для дітей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.