Кмітлива ідея чи тролінг Кличка: Київраді пропонують створити КП з будівництва безпілотників із працівниками-чиновниками КМДА

Створення комунального підприємства коштуватиме бюджету міста 400 млн грн, а продукція конкуруватиме з аналогічними БПЛА, що створюються ще 200 аналогічними компаніями

Київські депутати пропонують створити комунальне підприємство з розробки безпілотних апаратів
Київраді пропонують розглянути проєкт постанови про створення власних потужностей із розробки БПЛА

Київрада планує створити комунальне підприємство із виробництва безпілотників. Його капітал складе 400 млн грн, підпорядковуватиметься воно Департаменту муніципальної безпеки. А працюватимуть на виробництві чиновники КМДА, плюс співробітники інших комунальних підприємств, що мають інженерну освіту. Саме в цьому і може полягати "тролінг" Віталія Кличка з боку опозиційних депутатів у Київраді.

У проєкті рішення, що оприлюднено на сайті міськради столиці, йдеться про необхідність створення КП з виробництва БПЛА, віднесення його до сфери управління Департаменту муніципальної безпеки КМДА та встановлення для підприємства розміру статутного капіталу у сумі 400 млн грн. Власне, положення про це КП розроблятиме профільний Департамент, а КМДА забезпечуватиме фінансування.

Зміст та підстави для створення нового структурного елементу під "парасолькою" КМДА розкривається у пояснювальній записці. Там йдеться про те, що в Україні є вже близько 200 компаній, що виготовляють БПЛА, причому десь чверть з них отримали дозволи і вже постачають свою продукцію до ЗСУ. Власне, конкурувати з ними і доведеться новому КП (хоч поняття "конкуренція" умовне, адже у військових є величезна потреба у БПЛА). Є й відповіді на питання, де брати кадри - таланти збираються залучати з числа співробітників КМДА.

"Частина працівників органів виконавчої влади в місті Києві мають вищу освіту за інженерними напрямами, зокрема з напрямів "Літальні апарати та силові установки", "Експлуатація літальних апаратів та двигунів", "Системи керування літальними апаратами" тощо, які могли б бути включені до структури та штатного розпису КП і безпосередньо залучені до виробництва безпілотних літальних апаратів", - йдеться у проєкті рішення.

Пригальмувати ініціативу може той факт, що її авторами є опозиційні депутати - це заступник голови міської "Батьківщини" Віталій Нестор (саме він подає проєкт), його колега за фракцією Юрій Зубко, а також Вадим Васильчук з "Голосу". Власне, цей проєкт може навіть бути своєрідним "тролінгом" Віталія Кличка - адже таким чином, під дуже достоним гаслом розробки безпілотних апаратів, потреба у яких наразі є безумовною і всеосяжною, йому пропонують поступитися власними кадрами.

Крім того, проєкт потребуватиме щонайменте 400 млн грн з бюджету міста. А одним КП більше чи менше, особливого значення в масштабах Києва не матиме - адже наразі у столиці функціонує приблизно 1400 комунальних підприємств, включаючи лікарні та школи.

У приватному секторі розробникам БПЛА платять до чверті мільйона гривень

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві з'являється все більше вакансій із явно "військовим" ухилом. Так, підприємствам, що займаються складанням безпілотників, потрібні інженери, які будуть програмувати чи розробляти електродвигуни для БПЛА. На держпідприємства потрібні екскаваторники, а муніципальній охороні - водії. Цікаво, що спектр доходів, які пропонують роботодавці, досить широкий - від 22 тис грн для звичайних робітників до 250 тисяч - для ексклюзивних фахівців.

Також ми повідомляли, що Департамент транспортної інфраструктури КМДА шукає головного спеціаліста з питань розвитку велосипедної мережі. Робота підходить навіть учорашньому студентові, адже кандидат може навіть не мати відповідного досвіду роботи. Втім, диплом бакалавра, а також знання законодавства для працевлаштування все ж потрібні. Вакансія на посаду головспеца з розвитку веломережі Києва з'явилася на кадрових майданчиках у середині лютого.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи дійсно є підстави говорити про нову масовану атаку по Україні? Та чому росіяни надають пріоритет тактичній зброї перед стратегічною і чи завжди це так, розповів експерт з авіаційної галузі Анатолій Храпчинський. Дізнайтеся більше у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube