Інвестори Київміськбуду та Укрбуду перекрили Хрещатик і домоглися ґрунтовних обіцянок від Кличка

Міський голова пообіцяв: щойно буде вирішено питання про те, яку модель докапіталізації чи фінансування муніципальної компанії-забудовника буде обрано, вкладники отримають детальну дорожню карту із добудови власних об'єктів

ХК Київміськбуд мітинг інвестори Кличко
Сотні мітингарів перекрили Хрещатик навпроти будівлі КМДА, і змусити їх розблокувати вулицю змогла лише особиста зустріч з Кличком

У четвер, 26 вересня, під стінами КМДА на Хрещатику зібрався великий мітинг інвесторів "Київміськбуду" та "Укрбуду". Щоб привернути увагу до проблеми - здачі їхніх об'єктів, кажуть, затягують, так, що надії отримати колись житло майже не залишилося - мітингарі перекрили рух Хрещатиком. Люди заходилися скандувати: "Кличко, виходь!" - і міський голова таки вийшов до вкладників.

Перекрили рух Хрещатиком і домоглися зустрічі з Кличком

Мітинг під КМДА вийшов спонтанним: йому передувала заява нового президента ХК "Київміськбуд" Василя Олійника про те, що компанія перебуває на межі банкрутства. У "програмі", окрім, власне, пікетування КМДА, був ще автопробіг Хрещатиком. Атрибутика, транспаранти з лозунгами та прапори з логотипами ЖК і назвами забудовника ("Інвестори Укрбуд") начепили на довгі вудочки-спінінги. Загалом нагадати про свої довгобуди прийшли декілька сотень людей.

"Міська влада роками затягує будівництво житлових комплексів, лишаючи десятки тисяч сімей без домівок. І це не просто сім’ї – серед них є родини військових, які сьогодні боронять нашу країну. Їм потрібне житло тут і зараз, а не порожні обіцянки чиновників", - вступився за мітингарів депутат Київради зі "Слуги народу" Андрій Вітренко, додавши, що силами влади ХК "Київміськбуд" було доведено до банкрутства, а понад 40 тисяч інвесторів залишилися на межі відчаю.

Ступінь знервованості людей міська влада відчула опівдні у четвер, коли мітингарі дружною колоною перекрили рух Хрещатиком - вишикувавшись на проїжджій частині в напрямку площі Українських Героїв просто навпроти будівлі КМДА. На заваді не стали й повітряні тривоги, що лунали на головній вулиці просто під час мітингу. Поліція, що охороняла мітинг, спробувала відтіснити мітингарів з дороги, але люди згодилися звільнити проїзд лише коли почули, що до них вийде сам міський голова.

"Ситуація складна, та є декілька виходів"

Віталій Кличко спробував заспокоїти пристрасті. Він сказав, що для того, аби запустити процес добудови об'єктів Київміськбуду потрібні обігові кошти, і для того, щоб отримати їх, існує декілька шляхів. По-перше, докапіталізувати холдингову компанію, витративши кошти міського бюджету. По-друге, виділивши додаткове фінансування вже від бюджету загальноукраїнського - Київрада вже зверталася до Кабінету міністрів по кошти, щоправда, жодної відповіді наразі не отримала.

"Там достатньо складна ситуація, зараз юристи працюють над тим, який із шляхів буде достатньо ефективним і коротким - щоб Київміськбуд отримав додаткові кошти, які зможуть бути підставою для початку робіт. Це не таємниця, що Київміськбуд потребує стартовий капітал", - зазначив Віталій Кличко.

За словами міського голови, він провів зустріч з представниками інвесторів, на якій узгодили певний план дій. Його підсумком буде розроблена "дорожна карта" з визначенням чітких термінів добудови об'єктів. Кожен з інвесторів, каже Кличко, має отримати такий документ, який буде створений після того, як буде фіналізовано рішення щодо шляхів наповнення бюджету будівельного холдингу та відповідного рішення Київради.

Скільки грошей потрібно Київміськбуду для початку робіт

Про проблеми ХК "Київміськбуд" розповів напередодні новий президент компанії Василь Олійник. За його словами, для того, щоб завершити всі зобов'язання перед інвесторами, потрібно більше за 21 млрд грн. Але почати роботи можна й за значно менші кошти - компанія звернулася до Кабміну з проханням виділити їй з держбюджету 4 млрд грн за наступні два роки.

"Були сформовані звернення у Кабінет міністрів. На жаль, на сьогодні жодних зворотних реакцій у форматі грошей не відбулося", - зазначив Олійник в інтерв'ю ICTV.

Над додатковим фінансуванням компанії думають також столичні депутати. Вони сформували тимчасову слідчу комісію та розмірковують, чи доцільно виділяти з бюджету Києва понад два мільярди грошей на добудову ЖК. Наразі у "Київміськбуді" планують завершити будівництво у житлових комплексах, які потребують найменших витрат. Один ЖК вже здали в експлуатацію, ще пʼять у процесі.

Чому провалилися перемовини Київміськбуду з банками про кредити і як іще рятували компанію

Нагадаємо, наприкінці липня Інформатор писав про те, що чергова спроба порятунку ХК "Київміськбуд" закінчилася невдачею. Перемовини компанії з банками про залучення кредитів на перезапуск будівництва у столиці закінчились нічим. Фінустанови вказують: в Київміськбуду немає джерел ані для повернення боргу, ані для сплати відсотків, а ще - нема адекватного заставного забезпечення.

А у червні ми писали про те, що Київміськбуд звернувся до Київради щодо збільшення статутного капіталу шляхом випуску нових акцій, щоб залучити кошти. Це мало б принести забудовнику 2,28 млрд грн - це приблизно дорівнює боргам компанії через недобудови "Укрбуду", які також "повісили" на Київміськбуд у якості зобов'язань.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ