Найкращий тест: Київська адміністрація перевірить наявність корупційних ризиків в самої себе у форматі самооцінювання

Читать на русском

Наявність нагляду з боку громадськості можлива, проте не є абсолютною вимогою: в разі потреби чиновники зможуть перевірити один одного на схильність до корупції і без зайвих очей

Читать на русском
Боротьба з корупцією у КМДА
Наприкінці січня Департамент внутрішньої безпеки Нацполіції затримав на хабарі видного чиновника КМДА, наразі він працює на своїй посаді

Наявність нагляду з боку громадськості можлива, проте не є абсолютною вимогою: в разі потреби чиновники зможуть перевірити один одного на схильність до корупції і без зайвих очей

КМВА має провести оцінювання корупційних ризиків до 19 квітня. Про це йдеться у розпорядженні очільника голови КМВА Сергія Попка. Щоправда, пройти оцінювання чиновникам міської адміністрації буде зовсім неважко, адже у першому ж пункті розпорядження йдеться про "формат самооцінювання".

Про проведення відповідного оцінювання йдеться у розпорядженні очільника КМВА Сергія Попка від 3 квітня 2024 року. Захід проводиться "з метою встановлення ймовірності вчинення корупційних та пов'язаних з корупцією правопорушень працівниками КМВА". У документі йдеться про низку заходів, пов'язаних з оцінюванням.

Зокрема, спочатку самі структурні підрозділи КМВА мають подати власних фахівців для включення у робочу групу з оцінювання ризиків. Потім профільний Департамент з питань запобігання та виявлення корупції КМВА має розглянути відповідні пропозиції від громадськості - у разі, якщо такі будуть. Зрештою, проєкт розпорядження про утворення такої групи має підписати сам Попко.

Втім, про найголовніше у документі йдеться у найпершому ж пункті розпорядження. Там зазначено, що до 19 квітня КМВА має провести оцінювання корупційних ризиків у КМВА "у форматі самооцінювання".

САП взялася за високопоставленого митника, а Офіс генпрокурора - за власників "Епіцентру"

Нагадаємо, Печерський районний суд Києва 3 квітня зобов’язав Офіс Генпрокурора розпочати розслідування щодо ймовірної колабораційної діяльності власників "Епіцентру" - Олександра та Галини Герег. Підставою для цього стало розслідування програми "Схеми: корупція в деталях" про виплату заплати управителю колишніх "Епіцентрів" на окупованій Донеччині Геннадію Гальчуку, який зараз є депутатом партії "Єдина Росія".

Також ми розповідали про те, що САП просить суд конфіскувати майно, яке належить київському митнику Руслану Фірсову. Він проходить у справі щодо можливо незаконного набуття великої кількості нерухомості в передмісті Києва. У 2019 році Фірсов обіймав посаду виконувача директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Державної фіскальної служби (ДФС).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.