Міський голова Києва взяв слово під час нагородження лауреатів престижної медіа-премії, і, найімовірніше, розповідав про події в українській столиці, та й країні загалом, адже інтерес до війни на східних кордонах у німецькому суспільстві поступово падає
Віталій Кличко відбув до Лейпцига, де бере участь у церемонії нагородження "Leipzig Media Prize", що присвячена об'єднанню Німеччини. Міський голова Києва сфотографувався з лауреатами, і, судячи зі світлин, ще й виступив з промовою під час панелі з організаторами заходу. Втім, слід зазначити, що, попри участь Кличка, цікавість до української тематики у Німеччині, зокрема, й на Лейпцизькій премії, сходить нанівець.
Про участь у церемонії Віталій Кличко написав у Facebook. Він зазначив, що разом з ним до Лейпцига приїхав Буркхард Юнг - президент організації європейських міст (український аналог - Асоціація міст України). А щорічна церемонія нагородження відбувається саме у цьому місті у пам'ять про мирну революцію 1989 року, коли мешканці Лейпцига вийшли на протест, який поклав край комуністичній диктатурі.
"Тоді десятки тисяч людей вийшли на вулиці, вимагаючи свободи слова, думки та преси. З 2001 року цю премію вручають журналістам, видавцям, публіцистам та установам із різних країн світу, які працюють над розвитком свободи преси", - зазначив міський голова у дописі.
Трохи детальніше про тих, кого стосується премія, ми знайшли на сайті засновників медіа-премії "Leipzig Media Prize". Там, зокрема, зазначено, що нагорода стосується не стільки відважних чи сміливих журналістських подвигів, чи виняткової журналістської роботи.
"Премія призначена для видатних журналістів, видавців та медіа-установ з усього світу, які віддані справі захисту та розширення свободи преси, і при цьому виявляють готовність ризикувати, велику особисту відданість, наполегливість, мужність і тверда віра в демократію. Список лауреатів минулих років яскраво демонструє, про що йдеться", - зазначено на сайті.
Цікаво, що попередні декілька років премією нагороджували майже виключно тих медійників, хто присвятив себе діяльності з висвітлення війни в Україні, а цьогоріч ситуація змінилася. Так, 2022 року премію виборов Роман Баданін, російський опозиційний журналіст, редактор сайту "Проєкт", що розслідував діяльність ПВК "Вагнер" та корупцію серед російських можновладців. Минулоріч лауреаткою стала Катрін Айгендорф, що працювала спецкором у Москві, а після вторгнення РФ до України видала книгу "Війна Путіна - як народ України бореться за нашу свободу".
А от цього року лауреатів премії двоє. Перший - розслідувальна медіа-компанія з Німеччини "Correctiv", в об'єктив діяльності якої потрапляли скандали з підробкою ліків проти раку, структура німецького ринку нерухомості та правоекстремістські мережі. Проблема є досить визначною для Німеччини, де на початку 2024-го навіть вибухали протести серед мігрантів та німців, що походять з мігрантських сімей, проти ідей щодо "рееміграції" та "генерального плану" з "очищення нації", які висловлювали представники правих екстремістських кіл.
Разом з "Correctiv", премію отримала Сабіна Адлер, німецька радіожурналістка та авторка. Сфера її інтересів - репортажі й аналітика, зокрема, з України, Білорусі та Росії. Сам Кличко зазначив, що її робота з висвітлення війни в Україні має велике значення.
"Цього року премію (за мужність в пошуках правди) отримала німецька журналістка, оглядачка, експерт з питань Східної Європи Сабіна Адлер. Яка, зокрема, висвітлює і доносить правду про війну в Україні", - написав міський голова Києва у соцмережах.
Кличко виклав спільне фото Сабіною Адлер, а також невеличкий фоторепортаж з процесу нагородження. Цікаво, що на одній зі світлин міський голова сидить за столом в оточенні організаторів медіа-премії - можна припустити, що він узяв слово під час панельної дискусії про події у Києві, і більш широко - війну в Україні. Адже, судячи з тематики, на яку пишуть нагороджувані Лейпцизькою премією, - інтерес до України у Німеччині поступово згасає.
Нагадаємо, днями Інформатор написав про те, що Київ отримав у подарунок від Лейпцига, міста-побратима з понад 60-річним "стажем", чергову партію допомоги. Йдеться про 55 автівок різного типу для комунальних підприємств. 4 жовтня їх презентував столичний міський голова: Кличко оглянув транспорт і залишився задоволеним.
Також ми розповідали, що Віталія Кличка "хитатимуть" новим законом Про місто Київ, у якому були б врегульовані проблемні питання передовсім про розподіл повноважень між обраним киянами міським головою та очільником КМДА, якого призначає президент. Черговий сигнал про це пролунав днями від директора Інституту розвитку територій, нардепа VI скликання Юрія Ганущака. Він каже: дуалізм влади у Києві є проблемою з кінця 90-х, коли Леонід Кучма змінив законодавство задля свого приятеля, покійного міського голови Олександра Омельченка, й відтоді це псує життя центральній, і заодно міській владі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.