Кличко пообіцяв виплати киянам-захисникам, але цьому завадила повітряна тривога: що відбувалось на сесії Київради

Читать на русском

Кожен киянин, який з грудня піде захищати Україну, може отримати матеріальну допомогу.

Читать на русском
Кличко, тривога, допомога, захисники
Одразу ухвалити рішення завадила тривога

Кожен киянин, який з грудня піде захищати Україну, може отримати матеріальну допомогу.

7 грудня мер Києва Віталій Кличко пообіцяв, що депутати проголосують за виплати мобілізованим киянам. Йдеться про 30 тисяч гривень одноразової допомоги тим, хто з грудня піде захищати Україну в лавах Збройних Сил. 

Але одразу прийняти це рішення завадила повітряна тривога. Хоча депутати не збиралися переривати засідання, але депутат Андрій Порайко заявив про обмеження його прав, тому що він планував йти до укриття. А звідти важко голосувати чи обговорювати проєкти рішень. Тому секретар Київради Володимир Бондаренко був змушений оголосити перерву до закінчення тривоги.

 

«Дуже важливе питання, яке, думаю, не викличе заперечень у депутатів – матеріальне заохочення для киян, які з грудня йтимуть захищати Україну в лавах Збройних Сил. Київ буде виплачувати 30 тисяч гривень киянам, мобілізованим після 1 грудня цього року. Така виплата є одноразовою та спрямована на додаткове матеріальне забезпечення новобранців. На 2023 рік ми можемо виділити 10 мільйонів гривень. А в бюджеті наступного року передбачити 50 мільйонів. Ці кошти – за програмою «Захисник Києва», – процитувала пресслужба Київрада Віталія Кличка перед голосуванням. 

На момент підготовки матеріалу повітряна тривога ще тривала. Тому постало питання: чи виконають депутати обіцянку, яку дав мер Києва, чи перенесуть голосування на інше засідання.

Про що ця програма

У січні 2022 року Київрада затвердила програму з організації військової служби, виконання військового обов'язку, мобілізаційної підготовки і територіальної оборони у місті Києві «Захисник Києва» на 2022 - 2024 роки. За даними офіційного сайту, за цей час в неї вносили зміни 11 разів.

Спочатку на підтримку захисників планувати виділити 6 млрд 132 млн 923 тис. грн впродовж 2022, 2023 та 2024 років.

«Сьогодні (25 липні 2023 року – ред.) Київрада збільшила фінансування міської цільової програми «Захисник Києва» ще на 4,015 млрд грн. З них передбачено 2,215 млрд грн – на матеріально-технічне забезпечення Сил оборони та безпеки, один млрд грн – придбання БПЛА, 450 млн грн – ремонт техніки, а також додатково 300 млн грн на ремонти (переважно облаштування укриттів) та 50 млн грн – перевезення особового складу», - заявив у липні цього року секретар Київради Володимир Бондаренко. 

Згідно з останньою редакцією програми від жовтня 2023 року загальна сума фінансування становила 3 млрд 583 млн 298 тис. грн. В цьому рішення також йшлося про компенсацію витрат для аеропорту «Жуляни». На жовтень 2023 року це було 6 млн 500 тис. грн. Нагадаємо, що це комунальне підприємство, власником якого є Київрада.

Як отримати одноразову допомогу

В останній редакції програми від жовтня визначено порядок отримання коштів:

  • для отримання допомоги командири бригад Сил територіальної оборони ЗСУ надають департаменту муніципальної безпеки Київради списки із зазначенням П. І. Б., адреси реєстрації, ідентифікаційного номера платника податків (ІПН), серії та номера паспорта, банківського реквізиту соціального рахунку. А також копії: паспорта (1, 2 та сторінка останнього місця реєстрації) чи ID-картки; ІПН; довідки/виписки з банку про відкриття соціального рахунку; контракту добровольця територіальної оборони. Йдеться про захисників у бригадах, які дислоковані у Києві (112, 241 окремі бригади територіальної оборони);
  • далі департамент соціальної політики на підставі цих даних готує наказ «Про надання одноразової адресної матеріальної допомоги добровольцям Сил територіальної оборони»;
  • одноразова матеріальна допомога виплачується на соціальний рахунок або на «Картку киянина». Відкрити соціальний рахунок можна у будь-якому банку.

У рішенні йдеться про те, що відповідальність за достовірність і повноту даних несуть командири бригад Сил територіальної оборони ЗСУ, які дислоковані у Києві. Нагадаємо, що це 112, 241 окремі бригади територіальної оборони.

Інформатор писав, що у Києві захисникам планують платити по 30 тисяч гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.