Для цього, ймовірно, розділили ділянку вул. Кіото, 5-9 та незабаром затвердять технічну документацію із землеустрою.
5 грудня на сайті Київради був опублікований проєкт рішення щодо поділу ділянки на вул. Кіото, 5-9 на дві частини. Автор цього проєкту – заступник мера Києва Петро Оленич.
В поясненнях до проєкту йдеться, що на замовлення КП «Київзеленбуд» розробили технічну документацію щодо поділу однієї ділянки. І депутатам Київради пропонують затвердити цей факт своїм голосуванням.
Мова йде про ділянку 8000000000:62:033:0024 по вул. Кіото, 5-9, з якої хочуть зробити дві різні за площею частини:
За цільовим призначенням це землі для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку з магазинами та кав’ярнями.
Цікаво, що у січні 2019 року під головуванням Кличка Київрада із ділянки 0,25 га зробила сквер. Він як раз розташований по вул. Кіото, 5 - 9 у Деснянському районі м. Києва. Ось як виглядає план-схема цього скверу.
Наразі, на сайті міськради це рішення помічене як «чинне». Якщо порівняти площу скверу та площу нових ділянок, то виходить, що зелена зона «схудне»: було 0,25 га, а стане 0,2039 га.
У серпні 2008 року стало відомо про будівельний скандал у столиці. Мешканці вулиці Кіото пікетували мерію, тому що були проти небезпечного, на їхню думку, будівництва. Пікетувальники заявляли, що багатоповерхівки поруч з їхніми будинками споруджує компанія «Київміськбуд».
Виявилося, що у листопаді 2003 року міська рада Києва вперше передала 1,2579 га по вулиці Кіото, 5-9 під забудову. У 2007 році та у 2011 році під керуванням Леоніда Черновецького оренду подовжували. Поки у січні 2013 року суди не почали розглядати позов прокуратури про скасування цих угод.
Справа «ходила» по колу – від рішення першої інстанції до Верховного Суду двічі. Суперечка закінчилася 26 листопада 2014 року, коли суд остаточно заборонив «Київміськбуду» будувати на ділянці 1,2579 га. Ця постанова була остаточною.
Однак якщо заборонили будувати на ділянці 1,25 га, то не забороняли на іншій ділянці - в 1,0540 га. На тій, для якої зараз в Київраді хочуть затвердити землевідвід.
В той час, коли прокуратура судилася із міською радою, там знаходилася стоянка. Нею опікувався кооператив «Дніпро». За інформацією аналітичної платформи YouControl, наразі у нього немає у власності ні нерухомості, ні землі. Ми відправили запит, чи орендує цей кооператив ділянку на вул. Кіото, 5-9.
Інформатор писав, що у Києві впав будівельний кран та спровокував потоп на вул. Ревуцького.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.