Кличка попросили зупинити активістів, які не дають забудувати зелену зону Осокорків

Читать на русском

Інвестори ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» (нова назва – «Н2О») звернулись до мера Києва із петицією.

Читать на русском
Осокорки, Столиця Груп, банк Аркада, забудовник
Київрада відповіла, що не може контролювати забудовника

Інвестори ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» (нова назва – «Н2О») звернулись до мера Києва із петицією.

23 листопада мер Києва Віталій Кличко відповів на петицію щодо будівництва ЖК на Осокорках. За його словами, в бюджеті столиці сьогодні немає коштів на викуп квартир у 39 будинках збанкрутілого банку «Аркада». Коли ці кошти з’являться та коли люди зможуть отримати своє житло наразі не відомо. 

Кияни нагадали меру, що у квітні 2021 року Київрада підписувала меморандум щодо добудови та передачі квартир в ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах», які мали з’явитися на Осокорках. Було вирішено, що компанія-забудовник «Stolitsa Group» побудує ці ЖК. Але аудит показав, що для цього не вистачало близько 3,6 млрд грн.

Інвестори вимагають побудувати ЖК на Осокорках
Інвестори вимагають побудувати ЖК на Осокорках

Компенсувати цю нестачу вирішили коштом продажу 10% площ в ЖК «Патріотика на озерах». Загалом в Київраді підрахували, що на викуп всіх вільних площ в ЖК знадобиться понад 10 млрд грн. А цих коштів – з огляду на війну, в бюджеті Києва немає.

«Попередні строки добудови складали орієнтовно 7 років. Якщо вдасться реалізувати всі товарні залишки в ЖК «Еврика» та «Патріотика» та 10% площ в ЖК «Патріотика на озерах» одночасно, за попередніми підрахунками вдасться покрити дефіцит коштів на добудову та добудувати всі житлові комплекси у строк від 3 до 4 років. В будь-якому разі точні строки реалізації добудови залежать від ситуації в Україні, завершення військових дій, можливості нормальної роботи підрядних організацій, наявності трудових ресурсів», - відповіли інвесторам в Київраді.

Державний бюджет із викупом теж не допоможе. Поки йде війна зі скарбниці можуть фінансувати тільки завершення раніше розпочатого будівництва. А це історія не про спадок банку «Аркада».

«Враховуючи суспільну значимість порушених в електронній петиції питань... вживатимуться заходи щодо недопущення порушень умов і гарантій Меморандуму», - намагалися заспокоїти вкладників збанкрутілого банку.

Хоча в петиції інвестори більше запитували не про гроші, а про активістів, які можуть зашкодити забудові Осокорків.

Що відомо про забудову Осокорок

Для того, аби територію зеленої зони житлового масиву Осокорки не знищив забудовник, кияни об’єдналися в громадську організацію «Екопарк Осокорки». Її головна мета – створити на спірній території ландшафтний парк

Активісти вбачають декілька проблем із ЖК «Патріотика на озерах» на південних Осокорках: 

  • згідно з чинним Генпланом 2020 року на території між озерами Мартишів, Небреж та Тягле має бути велика паркова зона. Своєю чергою детальний план території (ДПТ), на базі якого підготовлена будівельна документація ЖК Патріотика на озерах, розроблений на основі проєкту Генплану 2025, який так і не був затверджений Київрадою;
  • експертизу детального плану проводили за ліцензією, яка не дозволяє здійснювати експертизу містобудівної документації;
  • на громадських слуханнях по забудові не обговорювали детальний план, який мав стати основою для початку робіт;
  • детальний план затвердили о 02:47 ночі після винесення його на голосування «з голосу»;
  • порушення зони охоронюваного ландшафту та Водного кодексу.

Щоб перебити ініціативу киян, в жовтні 2021 року з’явилася інша громадська організація – «Національний парк збереження та збагачення флори та фауни «Осокорки». За два тижні після реєстрації вона вже презентувала в Київраді створення парку на меншій території із забудовою. І ця ідея чиновникам сподобалася, однак вона не сподобалася киянам.

 

Не дивлячись на порушення, що передували старту робіт та відкриті за ними кримінальні провадження, влітку 2023 року почали будувати ЖК на Осокорках. Кияни повідомляли, що територію будмайданчика охороняють військові.

«Чому користуючись розпорядженням про заборону відвідування лісів на час воєнного стану - військові охороняють незаконне будівництво? Це звернення підписало вже 200 активістів та профільних ГО», - запитував в Офісу президента киянин Дмитро Перов та інші активісти.

Канал засипають будівельним сміттям.
Канал засипають будівельним сміттям.

 

З останніх новин відомо, що забудовник знищує канал між озерами Тягле і Небреж, засипаючи його будівельним сміттям. Активісти пояснили, що «злочин полягає в порушенні законодавчих норм, бо це об'єкт з природоохоронним статусом». А це вже кримінальне порушення. 

Нова дорога може з'явитися тільки у 2026 році.
Нова дорога може з'явитися у 2026 році.

Крім цього, для нової забудови потрібно облаштувати транспорту інфраструктуру. За даними з системи публічних закупівель Prozorro, ще у грудні минулого року КП «Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва» уклало договір на створення проєкту щодо появи нової вулиці від проспекту Петра Григоренка до межі столиці. Але через те, що Київрада не надала для цього містобудівні умови та обмеження, появу робочого проєкту відстрочили до кінця 2025 року.

Нагадаємо, що територія «Екопарку Осокорки» поділена на шість ділянок. Дві з них – «Озеро Тягле» та «Осокорківські луки» - вже визнані ландшафтними заказниками місцевого значення. 

Кличка попросили зупинити активістів, які не дають забудувати зелену зону Осокорок 4

 

Ділянка, де триває будівництво, лише очікує на свій природоохоронний статус. Територію довкола озера Небреж пропонують визнати міським парком.

Ще два ландшафтні заказники "Осокорківські луки-1" та "Осокорківські луки-2", а також парк "Міжозерний" чекають на ухвалення відповідного статусу від Київради. Усі ці шість ділянок утворюють "Екопарк Осокорки", за збереження якого борються кияни.

Інформатор писав, чому кияни виступають проти будівництва ЖК в екопарку Осокорки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.