Киянину на рахунок надійшли кошти у розмірі 598 899 гривень, але Ощадбанк заборонив ними користуватися - яким було рішення суду

Згідно із листом Управління фінансового моніторингу Ощадбанку, всі видаткові операції по рахунку чоловіка зупинили

Ощадбанк
Ощадбанк заборонив киянину користуватися грошима на його рахунку

Чоловік відкрив в Ощадбанку рахунок, щоб отримувати зарплатню. Йому надійшло 598 899 гривень, але їх заблокували. Він вимагає стягнути з фінустанови на його користь інфляційні втрати за кожний день прострочення виконання зобов'язання по день фактичного виконання у розмірі 102 370 гривень, три % річних у розмірі 83 681 гривні та пеню у розмірі 30 543 875 гривень. 

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва. Чоловіку ще у 2015 році на підставі укладеного з АТ "Ощадбанк" договору відкрили рахунок. Це обумовлено необхідністю отримання ним оплати за виконану роботу.

У червні-серпні 2015 року чоловіку надійшли кошти у розмірі 598 899 гривень, однак згідно із листом Управління фінансового моніторингу Ощадбанку, всі видаткові операції по його рахунку зупинили. Державна служба фінансового моніторингу України своїм рішенням також зупинила всі фінансові операції по рахунку і передала матеріали до поліції.

Наприкінці вересня 2015 року ухвалами Шевченківського районного суду Києва задоволено клопотання слідчого та накладено арешт на кошти на рахунку чоловіка в межах кримінального провадження. Вироком Шевченківського районного суду Києва, який набрав законної сили, скасовано арешт усіх без виключення коштів, що знаходилися на його рахунку, відкритому в Ощадбанку.

Чоловік звернувся до Ощадбанку із заявою про здійснення безготівкового переказу коштів на ім'я третьої особи, на що листом отримав відмову з посиланням на те, що фінустанова провела оцінку ризиків за операціями, оскільки контрагент-відправник коштів на рахунки був фігурантом кримінальної справи з розслідування можливого фінансування тероризму. Тож банк змушений вжити всіх можливих заходів щодо виключення ймовірності використання його послуг для легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму. Він повторно подав до Ощадбанку заяву на безготівковий переказ коштів, у задоволенні якої листом банку відмовлено.

Для захисту своїх прав чоловік звернувся до суду. Рішенням Печерського районного суду Києва, залишеним у цій частині без змін постановою Київського апеляційного суду та постановою Верховного Суду, стягнуто з АТ "Ощадбанк" на його користь кошти у розмірі 598 899 гривень.  Лише після набрання чинності рішенням суду банк здійснив безготівковий переказ грошових коштів за реквізитами, вказаними у заяві.

Рішення суду

Позов чоловіка задовольнили. З акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" на його користь стягнуть пеню, в розмірі 0,1 % за кожний день прострочення зобов'язання по день фактичного виконання зобов'язання, але не більше 10 % суми переказу, що складає 598 899 гривень. 

"У зв'язку із несвоєчасним виконанням зобов'язань за договором банківського рахунку щодо переказу коштів згідно із заявою позивача банк зобов'язаний сплатити останньому пеню у розмірі 0,1 % від суми простроченого платежу за кожний день такого прострочення, але не більше 10 % від суми переказу відповідно до Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні". Установивши, що пеня за один рік (0,1 % від суми переказу за кожен день становить 5 016,51 грн х 365 днів) значно перевищує 10 % суми переказу, тому стягненню підлягає максимально встановлений законом та договором розмір пені у сумі 538 100 гривень, що складає 10 % від суми затриманого переказу", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ