Киянин вимагає Ощадбанк повернути списані з його рахунку 96 500 гривень та додатково компенсацію у 100 тисяч гривень - рішення суду

Читать на русском

В Ощадбанку вказують, що користувач платіжного засобу своїми діями сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера та іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції

Читать на русском
Ощадбанк
По картковому рахунку клієнта Ощадбанку відбулось 5 транзакцій зі списання коштів на загальну суму 96 500 гривень

В Ощадбанку вказують, що користувач платіжного засобу своїми діями сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера та іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції

З картки чоловіка в Ощадбанку списали кошти на загальну суму 96 500 гривень. Це відбулось п'ятьма транзакціями. Він вимагає повернути кошти та компенсувати 100 тисяч гривень. 

Про це йдеться у рішенні Дарницького районного суду Києва. 13 грудня 2022 року чоловік у пошуковій стрічці Telegram знайшов бот, який мав усі ознаки офіційного бота Ощадбанку. Він по запиту став вводити дані телефону, останні чотири цифри банківського рахунку. Після цього надійшло повідомлення, що йде генерація цифрового підпису і необхідно очікувати 15 хвилин. Під час цього по його картковому рахунку відбулось 5 транзакцій зі списання коштів на загальну суму 96 500 гривень. 

"Користувач платіжного засобу своїми діями сприяв втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера та іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції", - наголосили в Ощадбанку. 

Що вирішив суд? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Операції з переказу коштів у сумі 96 500 гривень здійснили з використанням одноразового пароля (ПІН-коду), який був відомий тільки йому.

"Операції з переказу коштів у сумі 96 500 гривень здійснили 13 грудня 2022 року в інтернеті з використанням одноразового пароля (ПІН-коду), який був відомий тільки власнику картки, АТ "Ощадбанк" не повинен нести відповідальність за них. За таких обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги задоволенню не підлягають", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.