Киянин вирішив зняти кошти у банкоматі, але з його рахунку в Ощадбанку списали 11 524 гривень - що вирішив суд

Читать на русском

В Ощадбанку вказують, що несанкціонований переказ коштів став можливим у зв'язку з недотриманням вимог договору при розголошенні третім особам даних

Читать на русском
Ощадбанк
Киянин вимагає Ощадбанк повернути безпідставно списані кошти в розмірі 11 524 гривень

В Ощадбанку вказують, що несанкціонований переказ коштів став можливим у зв'язку з недотриманням вимог договору при розголошенні третім особам даних

Чоловік при знятті готівки помітив, що доступний ліміт коштів близький до нуля. У відділенні Ощадбанку йому надали виписки по рахунках. Він дізнався про списання та вимагає повернути 11 524 гривень. Про це вказується у рішенні Печерського районного суду Києва, опублікованому 15 лютого 2024 року. 

10.11.2021 року чоловік під час спроби зняття готівки з банківських карт в банкоматі AT "Ощадбанк" помітив, що доступний ліміт коштів близький до нуля. Під час звернення до найближчого відділення AT "Ощадбанк" йому надали виписки по рахунках, з яких він дізнався про списання коштів. 23.11.2021 року він просив фінустанову зарахувати кошти в розмірі 11 524 гривень. Однак йому повідомили, що несанкціонований переказ коштів став можливим у зв'язку з недотриманням вимог ДЕБО при розголошенні третім особам даних.

"Оскаржувані клієнтом банківські операції проведені ним з використанням усіх необхідних реквізитів платіжних карток, з підтвердженням біометрії "finger print", правильним введенням одноразового коду доступу при встановленні/переустановленні мобільного додатку. Виходячи з норм Цивільного кодексу України, Закону України "Про платіжні системи та переказ коштів в Україні", постанови Національного банку України "Про здійснення операцій з використання електронних платіжних засобів" від 05.11.2014 року № 705, тільки клієнт може ініціювати списання коштів, а банк зобов'язаний ідентифікувати його особу. Водночас будь-яку особу, яка використала біометрію як засіб ідентифікації клієнта, банк безумовно вважає клієнтом і не несе відповідальності за дії такої особи", - заявили в Ощадбанку. 

Яким було рішення суду? 

Суд відмовив чоловіку в задоволенні позову. В матеріалах справи відсутні докази на підтвердження неправомірних дій АТ "Ощадбанк", внаслідок яких списано кошти з його карток.

"Не можна вважати, що кошти, які 05.11.2021 року позивач перерахував через систему дистанційного банківського обслуговування у мобільному додатку "Ощад 24/7" списали без законних на те підстав", - наголосили у суді. 

Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.