У Києві та області вимикатимуть світло - де дізнатися графік для вашої оселі

Читать на русском

Споживачів закликають продовжувати заощаджувати електроенергію

Читать на русском
Відключення світла
У Києві та області 16 травня діятимуть обмеження споживання електроенергії

Споживачів закликають продовжувати заощаджувати електроенергію

У Києві та області 16 травня діятимуть графіки стабілізаційних відключень. Світло відключатимуть з 00:00 до 09:00 та з 16:00 до 00:00. Про це повідомили у КМДА. 

В енергосистемі України зберігається дефіцит електроенергії. Тому НЕК Укренерго довело до області обмеження споживання – ліміти.

16 травня у Києві та області діятимуть графіки стабілізаційних відключень. Протягом наступної доби можливі стабілізаційні відключення: з 00:00 до 09:00 та з 16:00 до 00:00", - наголосили у КМДА. 

Інформацію щодо планових та аварійних відключень можна дізнатись на сайті ДТЕК Київські електромережі (посилання). Однак інформацію можна побачити не одразу, адже спостерігається велике навантаження на сайт. Користувачів просять дочекатися автоматичного завантаження сторінки.

"Енергетики працюють над поверненням світла, а споживачі мають продовжувати заощаджувати енергію", - додали в КМДА.

Відключення енергопостачання бувають екстрені та стабілізаційні, джерело: ДТЕК Дніпровські електромережі
Відключення енергопостачання бувають екстрені та стабілізаційні, джерело: ДТЕК Дніпровські електромережі

Чим відрізняються екстрені та стабілізаційні відключення? 

Стабілізаційні відключення проводять відповідно до графіків і тільки в разі дефіциту електроенергії в енергосистемі. Об’єм електроенергії, яку потрібно зекономити в регіоні, визначений заздалегідь. Такі відключення тривають близько 4 годин (± 30 хвилин для переключення клієнтів), після чого вмикається інша група. Екстрені відключення вводяться, коли треба збалансувати енергосистему в певний конкретний момент на велику потужність. Об’єм електроенергії, яку потрібно зекономити в регіоні, невідомий заздалегідь. Скільки триватимуть такі відключення і коли саме будуть введені, передбачити неможливо. Після команди НЕК Укренерго диспетчери мають не більше 10 хвилин, щоб оперативно виконати вимкнення, інакше може статись велика аварія в енергосистемі. Як тільки необхідність в додатковому обмеженні закінчується (знижується споживання або зростає виробництво електроенергії) екстрені відключення скасовуються.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.