Киянин вимагає стягнути з Мінфіну невиплачені йому кошти доходу за облігації у розмірі 77 315 гривень - на чий бік став суд

Читать на русском

Чоловік хотів, щоб кошти за ОВДП перераховували безпосередньо на його особистий рахунок в одному з банків

Читать на русском
Мінфін
Чоловік через суд вимагає Мінфін повернути 77 315 гривень як доходу за облігації

Чоловік хотів, щоб кошти за ОВДП перераховували безпосередньо на його особистий рахунок в одному з банків

Чоловік є власником облігацій внутрішньої державної позики у розмірі 77 315 гривень. За графіком виплати доходу мали здійснити у листопаді 2022 року, але цього не відбулось. Він вимагає Мінфін повернути його кошти. 

Про це йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва. Чоловік прагне відновити право на кошти доходу за належні йому облігації внутрішніх державних позик (ОВДП). Їх перерахували на транзитний рахунок Національного банку України без врахування його розпоряджень.

Чоловік хотів, щоб кошти за ОВДП перераховували безпосередньо на його особистий рахунок в АТ "Сенс Банк", оскільки рахунки третьої особи - ТОВ "Фрідом Фінанс Україна", з яких зазвичай виплачувався дохід за облігації внутрішніх державних позик, були заблоковані з підстави запровадження Указу президента - рішення Ради Національної безпеки і оборони України № 726/2022 та рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 1332. 

"Відсутність виплати доходу за облігаціями внутрішньої державної позики, які належать позивачеві, виникла внаслідок невиконання своїх зобов'язань перед ним депозитарною установою, а саме ТОВ "Фрідом Фінанс Україна", на яку і покладено обов'язок виплати погашень/доходів власникам облігацій внутрішньої державної позики. Мінфін, як емітент облігацій внутрішньої державної позики, у межах своєї компетенції своєчасно здійснюю відповідні погашення, обслуговування яких здійснює Національний банк України шляхом перерахування на рахунки депозитарних установ", - наголосили у Мінфіні. 

Розгляд справи 

Суд з'ясував, що чоловік є власником облігацій внутрішньої державної позики у розмірі 77 315 гривень, емітентом яких є Міністерство фінансів України. За графіком виплати доходу за облігаціями внутрішньої державної позики мали здійснити у листопаді 2022 року, але цього не відбулось.

Мінфін, як емітент облігацій внутрішньої державної позики, у межах своєї компетенції своєчасно здійснює відповідні погашення, обслуговування яких здійснює Національний банк України шляхом перерахування на рахунки депозитарних установ. У результаті цього, відповідальність за невиконання чи неналежне виконання депозитарною установою своїх зобов'язань за договором з депонентом, яким є чоловік, повинна нести депозитарна установа - ТОВ "Фрідом Фінанс Україна".

Що вирішив суд? 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Він не надав доказів на підтвердження обставин, на які послався, а саме порушення його прав Мінфіном.

"Позивач не визначив, які суб'єктивні права та охоронювані законом інтереси порушив відповідач. Тому в задоволенні позову про стягнення суми у розмірі 77 315 гривень як доходу за листопад 2022 року, у розмірі 5 832 гривень як збитків внаслідок знецінення невиплачених доходів, у розмірі 13 338 гривень як упущеної вигоди та компенсації моральної шкоди у розмірі 10 800 гривень, суд не встановив підстав", - вказали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.