Киянин вимагає Мінфін повернути вклад у сумі 2 164 259 гривень та виплатити 17 тисяч гривень компенсації - яким було рішення суду

Ощадбанк не заперечував факту, що кошти знаходяться на іменних/особових банківських рахунках, однак відмовив власнику в їх поверненні

Мінфін
Чоловік, який є вкладником Ощадбанку, вимагає Мінфін повернути йому 2 164 259 гривень

Чоловік довірив Ощадбанку свої кошти. Він звертався з вимогою повернути їх, але отримав відмову. Громадянин через суд просить фінустанову та Мінфін видати його майно в золотому паритеті 2 164 259 гривень та виплатити компенсацію у 17 тисяч гривень. 

Про це вказується у рішенні Печерського районного суду Києва. Чоловік з 1990 року є вкладником АТ "Державний ощадний банк України". Він довірив свої кошти в розмірі 48 526 рублів в користування держави на умовах збільшення їх під проценти, гарантії про повне збереження майна та видачу їх при першій вимозі. Громадянин звертався до фінустанови з вимогою повернути заощадження в особисту власність.

Ощадбанк не заперечував факту, що кошти знаходяться на іменних/особових банківських рахунках, однак відмовив власнику в їх поверненні. Чоловік просить суд зобов'язати Ощадбанк та Мінфін видати йому його майно: грошовий вклад в повному обсязі в золотому паритеті 2 164 259 гривень та відшкодувати моральну шкоду в розмірі 17 тисяч гривень. 

"Грошовий вклад знаходиться у АТ "Державний ощадний банк України" за рахунком філії відділення Харкова на позабалансовому рахунку в сумі 48 526 рублів, станом на 01.01.1992 року були підтвердженні золотом (48 596 руб * 0,987412 гр золота = 47 915,154 гр золота, вартість 1 грама золота на 01.01.2001 р. становила за даними НБУ 44,60 грн., а тому 48 536 руб * 44,60 грн. = 2 164 259 гривень", - йдеться у матеріалах справи. 

Рішення суду 

Чоловіку відмовили у задоволенні позову. Кабінет міністрів України не прийняв постанови, що регулює компенсацію витрат від знецінення грошових заощаджень, коштів у державному бюджеті на їх виплату не передбачено.

"Заходи спрямовані державою Україна на відновлення та збереження заощаджень громадян, які були вкладниками в установах Ощадбанку колишнього СРСР, перш за все вживаються державою, як гарантом захисту майнових інтересів своїх громадян, а не основним боржником у даних правовідносинах. Процес міжнародного врегулювання питання щодо повернення вкладів колишнього Ощадного банку СРСР є досить тривалим. Судом встановлено відсутність порушення державою України прав позивача, як вкладника фінансових установ колишнього СРСР. Крім цього, позивач як відповідачів вказує АТ "Державний ощадний банк України" та Міністерство фінансів України. Проте, заявлені вимоги стосовно них, зокрема Міністерства фінансів України, не розмежовані, в заяві відсутній виклад обставин, якими чоловік обґрунтовує свої вимоги до кожного з відповідачів, не чітким є і спосіб захисту", - пояснили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ