Киянин придбав вісім квитків на потяг Київ-Варшава і передумав їхати, чи повернула Укрзалізниця кошти - рішення суду

Чоловік вказує, що зловживаючи довірою Укрзалізниця розмістила на своєму сайті інформацію про продаж квитків на безкоштовний потяг

Укрзалізниця
З акціонерного товариства "Українська залізниця" на користь чоловіка стягнуть 11 569 гривень вартості невикористаних квитків

Чоловік придбав вісім квитків на потяг сполученням Київ-Варшава Всходня. Однак згодом потреба в поїздці відпала. Тож він вирішив повернути кошти. Укрзалізниця відмовила у цьому, тож йому довелося звертатись до суду. 

Як йдеться у рішенні Печерського районного суду Києва, чоловік придбав у АТ "Укрзалізниця" чотири квитки на потяг № 067 за маршрутом Київ-Варшава Всходня.Згодом він придбав ще чотири посадочні документи. Це підтверджується чеками ПриватБанку. 

У зв'язку із тим, що потреба в поїздці відпала, чоловік звернувся до перевізника з електронним зверненням про повернення йому вартості квитків на його карту в ПриватБанку. В УЗ повідомили, що за поверненням коштів він мусить звернутися особисто чи поштою з відповідною заявою з наданням оригіналів посадочних документів.

Оскільки чоловік перебував за межами України, він звернувся до АТ "Укрзалізниця" з відповідними заявами про повернення сплаченої суми, з наданням відповідних посадочних документів, які надіслав поштою. Однак йому відмовили, пославшись на те, що той не зробив відповідні відмітки на проїзних документах про припинення їх дійсності. При цьому, отримання від нього коштів за ці посадочні документи, він не заперечував.

Такі дії УЗ чоловік вважає умисними та необґрунтованими, адже потяг мав статус "евакуаційного" і був повністю безкоштовним, тому кошти за квитки перевізник отримав від нього незаконно. Адже зловживаючи довірою, розмістивши на своєму сайті інформацію про продаж квитків на безкоштовний потяг.

В Укрзалізниці зазначили, що пасажир має право відмовитись від поїздки, повернути квиток і одержати назад повну або часткову вартість квитка. Однак чоловік не надав доказів щодо його перебування за межами України та неможливості направити зазначені заяви поштовим зв'язком. Його твердження щодо того, що потяг мав статус "евакуаційного" і був повністю безкоштовним є помилковим та спростовується інформацію, отриманою з офіційного сайту єдиного вебпорталу органів виконавчої влади України.

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов чоловіка. З акціонерного товариства "Українська залізниця" на його користь стягнуть 11 569 гривень вартості невикористаних квитків.

"Оскільки у зв'язку з військовою агресією російської федерації проти України та введенням в Україні з 24 лютого 2022 року воєнного стану, чоловік вимушений був терміново вивести за межі країни свою родину, зокрема, тяжкохвору доньку, яка є особою з інвалідністю І групи, опікуном якої є він, тому придбав проїзні документи на потяг на дві дати, адже виїзд залежав від стану здоров'я дитини; отримавши можливість виїхати на автомобілі, що було більш сприятливо, необхідність у послугах АТ "Укрзалізниця" відпала. У межах шести місяців від дати зазначеній у квитках звернувся з електронним листом, у якому просив повернути кошти, повернувшись до України, за межами якої він знаходився, позивач виконав вимоги перевізника, однак кошти не повернули, наявні правові підстави для задоволення позову та стягнення з відповідача на користь позивача 11 569 гривень вартості цих документів", - зазначили у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ