Сусіди наполягали, що за трубу відповідають не вони, а обслуговуюча компанія. В суді вони навіть ініціювали експертизу, проте забули за неї заплатити
В одній з київських багатоповерхівок на третьому поверсі зробили ремонт та «зашили» трубу холодного водопостачання у короб з кахлю. З часом це призвело до корозії металу і труба «втомилася». Через це у червні 2021 року кияни залили свою сусідку на другому поверсі.
Жінка, яка спостерігала як псується її ремонт, викликала до себе комісію житлово-експлуатаційної дільниці, яка складалася з головного інженера, майстра та слюсаря сантехніка. Вони своїми підписами зафіксували наскільки добряче квартиру жінки затопило. Але постраждала продовжила збирати докази сусідського «злочину». Наприкінці червня 2021 року жінка викликала до себе ще й оцінщиків, які засвідчили, що новий ремонт обійдеться у 32 тис. 300 грн.
Виявилося, що через залиття постраждали сатинові натяжні стелі, німецький ламінат, електромережі та дорогі вінілові шпалери. За їх роботу жінка заплатила 3 тис. грн. З цими бумагами та своїми моральними переживаннями киянка звернулась до суду, бо сусіди не квапилися компенсувати шкоду.
Окрім вартості ремонту та витрат на оцінщиків, жінка просила суддю Святошинського районного суду Києва Наталію Горбенко стягнути з сусідів ще 10 тис. 200 грн, які пішли на послуги адвоката. Крім того, свої хвилювання киянка оцінила у 5 тис. грн.
Через те, що сусіди ні сном ні духом не знали, що проти них хтось судиться, спочатку ухвалили заочне рішення.
«Власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Невиконання цього обов`язку, якщо результатом такого невиконання є нанесення шкоди іншим особам, тягне за собою відшкодування власником збитків», - процитувала норми законів суддя Горбенко.
Своїми звітами та актами жінка довела, що вода добряче зіпсувала їй житло. Тому суддя вирішила, що горе-сусіди мають заплатити їй 32 тис. 300 грн на новий ремонт, 5 тис. грн за хвилювання та компенсувати 4 тис. 200 грн на оплату праці адвоката.
Але історія на цьому не закінчилася. Майже в останні дні, коли можна було оскаржити це рішення, сусіди з’явились у суді.
Власниця квартири, яку звинуватили у залитті, заявила, що «справа була розглянута по суті в заочному порядку за одне судове засідання». І вона не встигла якось на це відреагувати. Суддя заочне рішення скасувала та призначила засідання. Після чого ця проста, на перший погляд, історія слухалася майже рік.
Цей час пішов на очікування результатів судової будівельно-технічної експертизи. Спеціаліст Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНІСЕ) мав відповісти на питання - чому квартиру залило та хто на той час був відповідальним за обслуговування та ремонт труби стояка холодного водопостачання. І головне - скільки насправді коштує новий ремонт у сусідки.
Проте експертизу не оплатили та справу продовжили слухати без висновків КНІСЕ. Стратегією захисту було те, що за трубу стояка відповідало КП «Дирекція утримання та обслуговування житлового фонду у Святошинському районі м. Києва», як підприємство, яке здійснює утримання будинку та прибудинкової території. Тому з нього і потрібно стягувати гроші.
У суді навіть виступав свідок. Коли піднявся шум через залиття квартири, то на виклик приїхав знайомий майстер. Він розібрав кахель, який закривав трубу, та побачив, що та проржавіла.
«У грудні 2021 року на прохання знайомого приїхав подивитися, які можна провести ремонтні роботи або здійснити заміну труб, щоб не було протікання, бо ЖЕК заміною не займається. Труби були у поганому стані не лише у його знайомого, але і в інших сусідів зверху», - розповів свідок.
Однак суддя Наталія Горбенко не побачила доказів, що залиття відбулося з вини когось іншого. Тому вона вдруге вирішила, що сусіди з 3 поверху мають заплатити 32 тис. 300 грн за пошкоджений ремонт та ще мають компенсувати 4 тис. 200 грн на оплату адвоката своєї сусідки.
На це рішення вже подали скаргу. На момент підготовки матеріалу остаточного рішення ще не було.
Інформатор писав, як отримати компенсацію, якщо залили сусіди зверху.
Величезна вирва у Дніпровському районі Києва та дивовижна історія чоловіка
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.