Як у Києві карали порушників комендантської години - Інформатор побував на рейді з поліцією

Читать на русском

Деяких порушників відправляють до відділку поліції, інші обмежуються профілактичною бесідою

Читать на русском
Комендантська година у Києві
Інформатор з поліцією перевірив, як у Києві дотримуються комендантської години

Деяких порушників відправляють до відділку поліції, інші обмежуються профілактичною бесідою

Комендантської години у Києві дотримуються далеко не усі. І деякі порушення іноді закінчуються великими скандалами. Інформатор побував на патрулюванні, яке проводили у Подільському районі столиці. Вдалось побачити, яких заходів вживають для забезпечення правопорядку.

Рейд почався з Поштової площі. Поліція разом з добровольчим формуванням "Смерч" перевірили заклади харчування на наявність порушень. Йдеться про кав'ярні, ресторани та бари. Близько 23:00 години зустріли перших порушників - група молодих людей розпивала алкоголь у громадському місці. Правоохоронець поцікавився, чи встигнуть вони додому до комендантської години, яка розпочнеться через 50 хвилин. Ті запевнили, що встигнуть, але перепитали, чи не зможуть їх підвезти. Поліцейський відповів "ні", попередив про відповідальність за розпиття, наказав прибрати алкоголь та викликати таксі. На цьому всі розійшлися.

Згодом помітили скупчення людей біля закладу харчування. Поліція поспілкувалась з адміністратором, а бійці ДФТГ перевірили приміщення. У закладі були відвідувачі, які побачивши поліцію, сховались у туалеті. Всі заклади мають бути зачинені після 23:00, але адміністратор закладу у своє виправдання сказав, що не надавали комерційних послуг після 23-ї, а люди просто не встигли вчасно залишити приміщення.

Далі правоохоронці встановили блокпост на дорозі. І почали ловити автолюбителів-порушників комендантського часу. Бійці перевірили документи та провели огляди транспортних засобів. Якщо немає перепустки чи поважної причини, то порушників супроводять до відділку поліції.

 

Окрім водіїв, є й порушники-пішоходи. Двоє хлопців своє перебування на вулиці після комендантської години пояснили тим, що забалакались і забули про час. Поліція перевірила у них документи, провела профілактичну бесіду та запропонувала зміцнити фізичну форму, аби наступного разу вони встигли додому вчасно. Хлопці сперечатися не стали та й зробили пару десятків присідань. Рейд завершився.

"Під час комендантської години ми зупиняємо транспортні засоби, перехожих, яких перевіряємо і запрошуємо до управління поліції для більш ретельної перевірки. Також в управлінні знаходиться представник ТЦК, який перевіряє громадян по своїх базах", - розповів начальник відділу превенції Подільського районного управління поліції Михайло Сидоренко.

Комендантська година у Києві 

Комендантська година в Києві триває із 00:00 до 05:00 У цей час заборонено:

  • перебувати на вулиці та у громадських місцях,
  • переміщатися транспортом без спецперепустки або пішки.

Виходити можна, тільки щоб дійти до найближчого укриття у разі оголошення повітряної тривоги. Також у комендантську годину необхідно дотримуватися режиму світломаскування. За порушення вимог та обмежень дії комендантської години порушники затримуватимуться та доставлятимуться до підрозділів Національної поліції України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.