ЗМІ підрахували, скільки могли розпиляти підлеглі Кличка на ремонті військового госпіталю у Києві

Читать на русском

З міського бюджету підряднику за ремонт госпіталю заплатили вже 180 мільйонів гривень з запланованого мільярда

Читать на русском
Будівництво
Під час ремонту військового госпіталю у Києві ціни будматеріалів завищені в середньому у 2,4 раза

З міського бюджету підряднику за ремонт госпіталю заплатили вже 180 мільйонів гривень з запланованого мільярда

Ремонт госпіталю для ветеранів у Пущі-Водиці вже став скандалом. Цього року столична влада виділила на ремонти всіх медичних установ 1,8 мільярда гривень. Майже половину цієї суми вирішили витратити на корпус однієї з лікарень. Виявилось, що ціни будматеріалів завищені в середньому у 2,4 раза.

Як нагадали "Наші гроші", перший тендер на ремонт 4-го поверху госпіталю провели у грудні 2022 року, його оцінили у 45 мільйонів гривень. Ціни будматеріалів у ньому були плюс-мінус ринкові. Влітку 2023 року провели тендери ще на мільярд на ремонт ще семи поверхів (з 5 по 11) та фасаду лікарні. При цьому вартість ремонту одного поверху становила вже 71-72 мільйони гривень, а фасадні роботи оцінили у пів мільярда.

Тендери на ремонт госпіталю
Тендери на ремонт госпіталю

Журналісти зацікавились таким стрибком і подали запити щодо цін будматеріалів госпіталю ветеранів, департаменту охорони здоров’я КМДА і меру Києва Віталію Кличку. Однак жоден з них такої інформації не надав. Видання також опублікувало таблицю будматеріалів, на які у кошторисах зарезервовано найбільші суми. Із загальної суми підрядів 1,1 мільярда гривень на 13 найменувань припадає 462 мільйони гривень. З цієї суми 243 мільйонів гривень – це розмір перевищення кошторисних цін над ринковими.

Загалом на будматеріали припадає 629 мільйона гривень. За даними порталу казначейських проплат "е-Data", з початку року госпіталь перерахував підрядній фірмі "Абсолют клімат" вже 184 мільйони гривень. 

Приклади завищення цін

У кошторисі не вказані подробиці щодо виробника чи якихось якостей алюмінієвих композитних панелей, які використають для облицювання фасадом. Відомо лише, що їх оплатять з розрахунку 5 674 гривні за квадратний метр із ПДВ.

У відкритих джерелах пошукали найдорожчий товар. В "Епіцентрі" алюмінієві композитні панелі розміром 1,5х2,9 м продають за ціною від 2 464 грн/шт. до 5 898 грн/шт. (дзеркальний варіант). Отже, площа однієї панелі дорівнює 4,35 кв. м. А значить ціна варіюється від 566 до 1 356 грн/кв. м, що принаймні вчетверо дешевше від госпітального кошторису. Крім того, ТОВ "Профіль" пропонує алюмінієві панелі за ціною від 913 грн/кв. м до 1 185 грн/кв. м.

Легко вирівнювальну стяжку Сeresit CN-178 у кошторисі врахували по 32,74-36,04 грн/кг. Тоді як компанія "Інтербудсервіс" продає її по 21,46 грн/кг. Журналістам підтвердили ціну 21,18 грн/кг.

Сталеві радіатори з нижнім підключенням 22х500×1200 Romstal (2172 Вт) замовили по 14 912 грн. Магазини "Ромстал Україна" та "Тепло Опт" пропонують його по 6 008 грн. Дюбель фасадний Wkret-Met LFM 10х260 мм для вати та пінопласту з металевим цвяхом замовили по 50 грн/шт. Магазин "Розетка" пропонує їх по 15,50 грн/шт., а "Світ Кріплення" по 16,47 грн/шт., що в три рази дешевше. 

На скріншоті з кошторисів ви бачите ціни без ПДВ, який потім додається до розрахунків, вартість доставки у всіх випадках вказана окремо
На скріншоті з кошторисів ви бачите ціни без ПДВ, який потім додається до розрахунків, вартість доставки у всіх випадках вказана окремо

Хто займався ремонтом госпіталю 

Проєкти з кошторисами для цих ремонтів розробляла фірма ТОВ "Інжинірингбуд Лтд". Госпіталь обрав її без відкритих торгів. Декілька років тому її власником був В’ячеслав Березовський. Нині він є засновником ТОВ "Абсолют-Клімат", яка забрала собі всі підряди 1,1 мільярда гривень на ремонт госпіталю, бо на відкриті торги не прийшов жоден інший конкурент.

Директором "Київського міського клінічного госпіталю ветеранів війни" є Борис Борисов, уповноваженою особою – Олена Пономарьова. Департамент охорони здоров’я КМДА з 2017 року очолює Валентина Гінзбург. Раніше вона працювала на Дніпропетровщині. Її чоловік Валерій Войченко досі очолює "Дніпропетровське обласне бюро судово-медичної експертизи". Фірма їхнього сина Тимура Войченка регулярно отримувала мільйонні підряди на транспортування померлих громадян у Дніпрі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.