Кияни вимагають від Віталія Кличка встановити валідатори в маршрутках: петиція набрала голоси

Читать на русском

В петиції, що набрала голоси на сайті КМДА, стверджують, що відволікання водіїв на видачу здачі під час руху небезпечне

Читать на русском
Валідатори в маршрутках
Кияни вимагають від Віталія Кличка можливості платити в маршрутках безконтактно

В петиції, що набрала голоси на сайті КМДА, стверджують, що відволікання водіїв на видачу здачі під час руху небезпечне

Кияни вимагають від міської влади встановити безконтактну оплату проїзду в міських маршрутках. Йдеться про запровадження валідаторів для сплати за допомогою карток киянина та звичайних платіжних карток. Відповідна петиція набрала 6 тисяч голосів, необхідних для її розгляду в КМДА.

В петиції за авторством Анни Фуртатенко йдеться про необхідність безконтактної сплати з міркувань безпеки. Головний аргумент, що наводиться в петиції, - водії не будуть відволікатись під час руху на пасажирів, що бажають сплатити за проїзд. Є й інші аргументи.

"Пільгові категорії мають можливість скористатися своїм правом на безкоштовний проїзд, не повідомляючи на всю маршрутку, що вони інваліди. Також не на всіх маршрутах Києва є державний транспорт для перевезення пільгових категорій, власників карток киянина, учнів, студентів, багатодітних, ветеранів, учасників АТО тощо", - зазначає авторка петиції.

Перевізники не в захваті

В травні-липні 2023 року в Києві вже проводили експеримент з запровадження безконтактної сплати за проїзд на одному з маршрутів. Йдеться про маршрут №444 (від ст.м. «Звіринецька» до вул. Метрологічної). Втім, ТОВ «Союз-Авто», що обслуговує цей маршрут, відмовилася надавати журналістам точну інформацію про кількість пасажирів, що було перевезено її автобусами. Приватна компанія мотивувала ненадання відповіді тим, що валідатори, встановлені в її транспорті, буцімто, часто ламалися.

На думку транспортного експерта Олександра Гречка, експерименту не варто довіряти. Адже ніхто не забороняв пасажирам розраховуватися готівкою, а оплата була доступна лише через функцію PayPass (звична для містян Картка киянина та застосунок «Київ цифровий» чомусь не підключили).

«Якщо примусити приватних перевізників ставити валідатори, то пасажирам буде зручніше сплачувати за проїзд, перевізники не зможуть ухилятись від сплати податків, а ми нарешті, як суспільство, побачимо, скільки людей користуються маршрутками і скільки вони заробляють грошей», - стверджує громадська ініціатива «Пасажири Києва».

Пересадковий квиток та мільярд на пільги для киян

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що київська міська влада вирішила не впроваджувати єдиний пересадковий квиток на всі види міського транспорту до завершення війни. В КМДА аргументували це "необхідністю витратити значні фінансові ресурси".

Також ми писали, що на пільговий проїзд за Картками киянина витратять майже мільярд гривень. Про це йдеться в проєкті бюджету-2024.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.