Це вже за межею: Кличка сварять за евакуатори, що вивозили автівки просто під час ракетної атаки

Відеозапис процесу повантаження транспортного засобу просто під Будинком профсоюзів зняв водій авта, що проїжджало повз: просто у той самий момент над Хрещатиком почав підійматись стовп диму

Евакуатори ракетний удар по Києву Віталій Кличко
Скрін-шоти з відео: евакуатор забирає авто у той час, як з іншої сторони Хрещатика стоїть стовп диму

8 липня зранку, просто під час однієї з хвиль ракетної атаки РФ на Київ, на Хрещатику евакуювали автівки. Відео з процесом повантаження транспортного засобу просто під Будинком профсоюзів зняв водій авта, що проїжджало повз. Зазначимо, що приблизно за десять хвилин усі сили та засоби комунальної техніки були потрібні біля лікарні Охматдит, де важкій техніці складно було проїхати до зруйнованих корпусів.

Водій зняв на відео, як з однієї сторони Хрещатика здіймається дим від займання, спричиненого ракетною атакою. А з іншої - на Майдані незалежності, біля Будинку профсоюзів - евакуатор вантажив автівку, що її власник покинув у крайній правій смузі.

"Вибачте, але це, мені здається, за межею. Прям зараз атака ракетна, вони евакуюють авто ось тут. Дим з одного боку – людина могла втекти на цій машині. Мені здається, що це... Я не знаю, що це, як це назвати", - реагує водій на ситуацію.

У соцмережах відео зібрало гнівні коментарі: люди розлючені тим, що профільні департаменти транспорту та територіального контролю дозволяють собі заробляти навіть під час атаки на місто. Зазначимо, що прямої законодавчої заборони, яка забороняла б евакуацію авто під час повітряної тривоги, не існує. А у Києві діє правило, за яким під час повітряних тривог, а також протягом 15-30 хвилин після відбою евакуація не має здійснюватися. Саме так коментують ситуацію у Департаменті транспортної інфраструктури.

"Під час повітряної тривоги ніхто евакуацію автомобілів не проводить - люди мають терміново пройти в укриття, рятуватися, і їм не до правильного паркування. Наші інспектори це чудово розуміють і діють суворо по інструкціях. Ніхто не штрафує автовласників за таке порушення. Після відбою тривоги у людини є 20 хвилин, щоб дійти до свого автомобіля і їхати далі по справах", - казали сайту "ТСН.UA" у Департаменті транспорту.

Попри це, евакуатори все ж діють у Києві не лише під час тривог, а й впродовж масштабних ракетних ударів. Також відмітимо: приблизно за десять хвилин після нападу усі сили та засоби комунальної техніки були потрібні біля лікарні Охматдит, де важкій техніці складно було проїхати до зруйнованих корпусів. Саме там евакуатори могли б показати максимальну ефективність.

Ситуацію вже прокоментував заступник Віталія Кличка Костянтин Усов у своєму Telegram-каналі. Він зазначив, що мерія Києва не евакуйовує автомобілі під час повітряних тривог, а після увімкнення сигналу "Повітряна тривога" інспекція з паркування Києва припиняє тимчасове затримання автомобілів і винесення постанов про штрафи.

"Це наше внутрішнє рішення, яке було прийняте і застосовується з самого початку повномасштабного вторгнення росії. До прикладу: 08.07.2024 повітряна тривога, внаслідок якої були завдані удари по дитячій лікарні Охматдит та житлових будинках, була оголошена о 09:52. Останній штраф, винесений київськими інспекторами з паркування мерії - був зареєстрований о 09:51. Після того штрафів за цей день не було", - зазначив Усов.

У Києві автівки везуть з центру на лівобережжя, а з кожного рейсу бюджет міста отримує лише 350 грн

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві почали активно задіювати для евакуації автівок, припаркованих з порушенням ПДР, штрафмайданчик на лівобережжі, що розташований по вул. Гната Хоткевича, 20Б. Це один з трьох майданчиків, призначених для тимчасового зберігання евакуйованого транспорту. Його вирішили задіяти через закриття основного штрафмайданчика, що на Набережно-Луговій, 4. За півгодини роботи 15 квітня Інформатор нарахував 21 автомобіль (очко), які привезли на цей майданчик з усього Києва, у тому числі - центральної частини міста.

Також ми розповідали з посиланням на депутата Київради Андрія Вітренка, що від евакуації однієї автівки з вулиць міста Києва за порушення правил паркування бюджет столиці отримує лише 350 гривень з майже двох тисяч, що сплачує водій за послуги з евакуації та зберігання його автомобіля. Інша частина коштів осідає у кишенях власників підприємств, що виграють тендери, оголошені Департаментом транспортної інфраструктури Києва. Відтак, втрати бюджету міста становлять 250-300 млн грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube