Кияни просять Кличка зробити публічний реєстр із приписами про знесення МАФів - петиція

Читать на русском

На думку активістів, створення відповідного розділу на сайті міських та державних структур, що займаються благоустроєм, пришвидшить їхню роботу і унеможливить ситуації, коли б незаконні тимчасові споруди роками стояли, очікуючи на демонтаж

Читать на русском
Петиція з покращення благоустрою Києва
Новий інструмент, вважає автор петиції, дозволить пришвидшити знесення незаконних споруд

На думку активістів, створення відповідного розділу на сайті міських та державних структур, що займаються благоустроєм, пришвидшить їхню роботу і унеможливить ситуації, коли б незаконні тимчасові споруди роками стояли, очікуючи на демонтаж

Кияни вимагають забезпечити публічний контроль за виконанням приписів інспекторів з благоустрою. Робочий механізм бачать у публікації документів на відповідному веб-порталі із переліком усіх подробиць щодо припису. Такий інструмент, вважають активісти, допоможе киянам контролювати виконання законних вимог чиновниками - адже строки часто порушуються, а ті ж демонтажі МАФів - тривають роками. Ідею виклав у петиції на сайті Київради столичний активіст Павло Постоєнко 15 лютого.

Він пише про необхідність розробити нову редакцію "Правил благоустрою міста Києва", у якій була б передбачена система публічного контролю за виконанням приписів інспекторів, наприклад, КП "Київблагоустрій". У такій публікації, за його ідеєю, було б зазначено дату, адресата (кому саме належить виконати припис), фотофіксацію порушення, граничний строк виконання і звіт.

"В графі результатів виконання має бути розміщено, наприклад, фото відновлення благоустрою, надання необхідних дозвільних документів на вимогу припису або ж зазначено про видача доручення на демонтаж, якщо дозвільні документи на об’єкт не було надано", - зазначає Павло Постоєнко.

Такий реєстр, на думку автора петиції, забезпечить контроль за виконанням приписів комунальними та державними установами. Видача доручень на демонтаж Департаментом територіального контролю буде більш оперативною (він, пише активіст, може роками відмовляти у видачі таких документів), так само, як і роботи зі знесення незаконних споруд.

"Адже значна кількість комунальних підприємств або не поспішає виконувати приписи інспекторів порушуючи строки, або взагалі відмовляється ті приписи виконувати. Інспектором просто видається "свіжий" черговий припис, і тимчасові споруди ще роками стоять без доручення на демонтаж", - зазначає Постоєнко.

Зазначимо, що петицію було подано 15 лютого, і за п'ять днів вона набрала більше за 300 підписів. Відтак, вона вже викликала цікавість з боку киян, і у звернення є шанси на розгляд у КМДА - включно з відповідною реакцією міської влади.

Просять відкрити каси у метро і дозволити проїзд з собаками

Нагадаємо, днями кияни зареєстрували петицію з вимогою відкрити каси метрополітену. Серед причин назвали ненадійність терміналів самообслуговування та порушення приватності. Протягом тижня петиція зібрала майже 400 підписів. Каси у метро зачинені з самого початку повномасштабного вторгнення рф.

Ще у одній петиції, зареєстрованій напочатку лютого 2024 року, мешканці Києва просять дозволити проїзд у метро з собаками. Наразі у підземці дозволено перевозити лише птахів і дрібних тварин у клітках. За декілька годин петицію підтримали багато киян, і кількість підписів швидко зростає.

Сьогоднішня ситуація з мобілізацією вимагає уваги. Засоби масової інформації акцентують на "ухилянтах" від військового призову, але мовчать про тих, хто щодня приходить до військкомату з повістками. Це тема, яку ми обговоримо сьогодні з ветераном війни - Юрієм Гудименком. Крім того, ми зупинимося на інформаційній політиці та її ефективності. Приєднуйтеся до нашого відео - інтерв'ю обіцяє бути захоплюючим!

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.