Кияни підписали 40 договорів щодо комуналки електронним підписом: які документи для цього потрібні

Навіть якщо ви за кордоном, то можете домовитися про сплату боргів за комунальні послуги онлайн

Послуга доступна з 25 березня 2024 року
Послуга доступна з 25 березня 2024 року

Мешканці столиці, під час укладання договорів на комунальні послуги чи виплату заборгованості за комірне, стали частіше використовувати електронний підпис. З 25 березня 2024 року, відколи дозволили не ставити паперовий підпис, кияни 40 разів скористалися цією послугою. Особливо це зручно тим мешканцям столиці, хто знаходиться за кордоном. Про це сайт «Вечірній Київ» повідомив 23 травня 2024 року. 

На початку повномасштабного вторгнення багато киян виїхали в інші області України або за кордон. Щоб спростити отримання комунальних послуг з 25 березня 2024 року дозволили використовувати електронний підпис при укладанні угод. 

«Серед переваг електронного підпису під час оформлення документів — це надання документів та укладання договорів без необхідності особистого відвідування сервісних центрів. Водночас у ЦКС (комунальний концерн «Центр комунального сервісу» - ред.) фахівець підписує документ за допомогою кваліфікованого електронного підпису. І, як показує статистика, сервіс має попит у киян», — сказала директорка структурного відокремленого підрозділу по роботі зі споживачами комунального концерну «Центр комунального сервісу» Юлія Романченко.

Електронний підпис використовують, також, для реструктуризації боргів за комірне.

Які документи потрібні

Окрім віртуального підпису, для поступової виплати заборгованості потрібні такі документи: 

  • заяву про укладення договору реструктуризації заборгованості;
  • паспорт (сторінки 1,2,3,4 та 11), ID-картка (зображення з обох сторін) або документ що його замінює та витяг з Єдиного державного демографічного реєстру (для власників ID-картки);
  • документ, що підтверджує право власності або користування житлом (пред’являється оригінал або нотаріально завірена копія, та надаються копії документів, що подаються);
  • ідентифікаційний код (оригінал для огляду та копія) (не надається власником ID–картки в разі коли дані про код містяться на ID-картці).
  • оформлені договори про надання житлово-комунальних послуг (при відсутності договорів їх одразу підписують).

«З метою прискорення процедури укладання договору реструктуризації заборгованості Ви можете надати скан-копії / фото зазначених документів через дистанційні канали зв’язку: месенджер на на Facebook-сторінці, скайп, телеграм», - йдеться у повідомленні концерну. Подивитися ці контакти можна за посиланням

У кожному районі Києва є сервісні центри концерну. Обрати найближчий можна тут

Як оформити перерахунок, якщо переплатили за комунальні послуги

Кабмін розробив спеціальний порядок перерахунку вартості комунальних послуг за їх ненадання або неповноцінне надання. Якщо послуга надавалася з порушенням норм — повернути гроші мають незалежно від того, є борг за відповідну послугу чи ні. 

Споживач має звернути увагу, якщо:

  • впала температура гарячої води чи стали холоднішими батареї;
  • були перерви в постачанні послуг, в тому числі через аварійні роботи;
  • склад і якість гарячої та холодної води були надані з порушенням державних санітарних норм та правил;
  • не дотримані вимоги щодо вивезення сміття.

Інформатор писав, що у додатку "Київ цифровий" можна оплатити "комуналку".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube