Киян просять відмовитись від купання на Водохрещу: в чому причина

Читать на русском

КП "Плесо" звернулося з відозвою про необхідність зберігати спокій та утриматись від купання на Водохрещу 6 січня

Читать на русском
Православні традиції
За президентства Віктора Ющенка традиція пірнати в ополонку на Водохреще була прийнятною для української еліти

КП "Плесо" звернулося з відозвою про необхідність зберігати спокій та утриматись від купання на Водохрещу 6 січня

Киян просять відмовитись від купання у водоймах на Водохреще 6 січня. Причина - небезпека масових зібрань, які може використати задля дестабілізації ситуації в Україні російська федерація. Втім, з суто технічної точки зору пляжі та водойми столиці для купання готові.

Про ймовірну небезпеку занурень у Хрещенську воду повідомило киян КП "Плесо". На думку його посадовців, киянам ліпше відмовитись від купання через загрозу російського впливу на них. З відповідною відозвою комунальники звернулися на сторінці підприємства.

"В умовах війни проведення будь-яких масових заходів та зібрань, зокрема релігійних, може бути використано країною-агресором або радикальними угрупуваннями з метою вчинення провокацій стосовно вірян та пересічних громадян, задля дестабілізації соціальної та релігійної ситуації у Києві. Наполегливо закликаємо цьогоріч відмовитися від купання у водоймах на Водохреще", - зазначили у КП "Плесо".

Втім, комунальники зазначили, що, згідно із своїми професійними обов'язками, водойми столиці все ж перевірили на безпечність, на відповідність санітарним нормативам та на радіаційний фон. Усі показники, зазначають в КП "Плесо", відповідають вимогам сталої норми.

Зазначимо, що, скоріше за все, відмова від масових заходів, зокрема, купання на Водохреще може бути свідомою політичною позицією ПЦУ. На сайті церкви наразі немає жодної згадки про будь-які служіння, що мають відбутися 6 січня, коли, за новоюліанським календарем, Україна мала б святкувати хрещення Господнє. А минулого року ПЦУ виступила зі спеціальною заявою: купання в ополонці на Водохреще "не має нічого спільного зі змиванням гріхів", процес може бути небезпечним для здоров'я і несе ризики для життя, "а значить - нехтування даром Божим".

Що з календарем, і чому УПЦ "попросили" з лаври

Нагадаємо, з осені 2023 року Київ переходить на новоюліанський календар. Відповідний перехід вже відбувся у Православної церкви України (предстоятель митр. Епіфаній). Інформатор пояснював, у чому різниця між "новоюліанським" календарем та "григоріанським", який залишається дійсним для УПЦ (предстоятель митр. Онуфрій), і чому різні світові церкви притримуються таких різних поглядів на календарні питання.

Також ми публікували розповідь археолога, що працює у Національному заповіднику Києво-Печерська лавра. Він стверджує, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.