Підземка планує відновлювати надважливі для безпеки пасажирів складові вагонів, візки, через тріщини в яких можуть ставатись непоправні інциденти
КП “Київський метрополітен” оголосило тендер на закупівлю комплектів запасних частин для виконання поточного ремонту вагонів метро. Очікувана вартість товару складає 1,3 млн грн., кінцевий строк подання тендерних пропозицій - 1 жовтня 2024 року. А йдеться про ремонт візків вагонів, це одна з найважливіших складових, від якої залежить безпека експлуатації потягів метро.
Згідно з інформацією в тендерній документації, столичній підземці наразі потрібно 15 комплектів запчастин для поточного ремонту. Його потребують три типи вагонів експлуатаційного парку Київського метрополітену - 81-7080, 81-7081 та 81-7081-01. І надійна робота візків - це передусім питання безпеки пасажирських перевезень, адже при будь-яких їхніх порушеннях (чи, бодай, навіть тріщинах) вагон може зійти з колії.
З огляду на те, що терміни служби візків, наприклад, Крюківського вагонобудівного заводу, становлять не менше 20 років, можна припустити, що своїми візками столичне метро користується досить давно. І тому своєчасний ремонт - це питання експлуатаційної надійності вагонів. Щодо тендеру, кінцевий строк поставки запчастин - 15 грудня 2025 року, а гарантійний строк на них має становити не менше 24 місяців.
Днями Інформатор розповідав, що столична підземка оголосила тендер на закупівлю систем автоматичної пожежної сигналізації для чотирьох станцій метро: Палацу спорту, Звіринецької, Хрещатика та Вокзальної. Запланована вартість закупівлі - 24 млн 191 тис 152 грн. На цю суму для кожної із зазначених станцій метро планується придбати та встановити систему автоматичної пожежної сигналізації та автоматичну систему пожежогасіння. У потенційного переможця тендеру має бути дозвіл, виданий Держпраці або Державною службою гірничого нагляду та промислової безпеки на виконання робіт підвищеної небезпеки.
Також ми писали, що столичне метро закупило протигази для киян. Як зазначено у тендерній документації, “товар призначений для захисту від попадання до органів дихання, в очі й на обличчя людини отруйних речовин (зарин, зоман, іприт, V-гази), радіоактивних парів, аерозолів і бактеріальних (біологічних) засобів”. Протигази мають забезпечувати не менше 6 годин захисту, не бути важкими - до 1 кг та розрахованими на широкий температурний режим від мінус 40 градусів за Цельсієм до плюс 50 градусів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.