Почати термомодернізацію вашого будинку потрібно зі створення юридичної особи — ОСББ, перевірки технічного стану її інженерних систем із залученням енергоаудиторських компаній, вибору державної програми енергоефективності, збору потрібних документів для участі у конкурсі і отримання «Теплого кредиту»
Зазвичай будинки-учасники київської міської програми енергоефективності 70/30% сплачують за тепло в середньому на 20-30% менше. Одним з рекордсменів стала багатоповерхівка на вул. Андрія Верхогляда, 4. Завдяки енергоефективним заходам її мешканці сплатили за опалення 13,5 грн/м². А це на 47% менше від середньої вартості опалення для багатоповерхівок із загальнобудинковими лічильниками у Києві. Про це 21 березня повідомили в КП "КИЇВТЕПЛОЕНЕРГО".
“Така економія стала можливою завдяки участі у міській програмі енергоефективності 70/30. У будинку модернізовано систему інженерних мереж, індивідуальний тепловий пункт, освітлення, проведено заміну вікон та утеплено фасад будинку. Інвестиції у енергоефективність залучені за механізмом співфінансування (70% – кошти міського бюджету, 30% – власні кошти ОСББ «Драгомирова - 4»). Сума інвестицій у енергоефективність за 2019-2023 роки склала майже 29 млн гривень. З них 20 млн грн –фінансування за рахунок бюджету міста”, - йдеться у повідомленні.
Ще одним лідером з енергоефективності із меншими витратами на опалення став будинок на вул.Тетяни Яблонської, 2 – 14,6 грн/м² (економія 43%), який також модернізовано за програмою співфінансування із залученням коштів міста.
На сайті www.teplo.org.ua можна порівняти ваш будинок з більш енергоефективним. Для цього необхідно у графі пошуку ввести свою адресу. Порівняння буде проведено автоматично. Ресурс також дозволяє перевірити, скільки тепла споживає ваша багатоповерхівка, яка вартість опалення, що впливає на обсяги нарахувань тощо.
Почати термомодернізацію вашого будинку потрібно зі створення юридичної особи — ОСББ, перевірки технічного стану її інженерних систем із залученням енергоаудиторських компаній, вибору державної програми енергоефективності, збору потрібних документів для участі у конкурсі і отримання «Теплого кредиту».
Поговоримо з адвокатом Ігорем Фещенком про ймовірне розширення прав ТЦК в рамках закону про мобілізацію. Чому все це сталося і які наслідки можна очікувати? Приєднуйтеся до перегляду, щоб дізнатися думку експерта.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.