У лютому київські споживачі газу можуть отримати ще одну платіжку за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, тобто тепер їх буде три - за газ, доставку та обслуговування внутрішньобудинкових систем
У лютому третя платіжка за газ буде за послуги у січні. Але прийдуть такі рахунки тим, хто вже провів загальні збори співвласників багатоквартирних будинків та визначився із виконавцем послуг. Про це 14 лютого стало відомо з повідомлень в ЗМІ.
За словами виконавчого директора Асоціації “Енергоефективні міста України” Святослава Павлюка, платіжки будуть доставляти з певною періодичністю.
«Буде якась періодичність. Або квартально, або щомісячно. Буде так само виставлятися, як за абонемент підключення мереж водопостачання. Точно так само буде виставлятися рахунок за оплату обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Важливо, щоб люди мали прозорість використання цих коштів. Так само, як гроші на розподіл, вони йдуть в облгаз», - сказав він.
Павлюк зауважив, що поки невідомо на що саме йдуть ці гроші, але важливо, щоб гроші, які збирали на будинок, справді витратили на нього.
Варто додати, що більшість споживачів газу таке нововведення не торкнеться, адже подібні угоди більшість компаній-керівників вже уклали з облгазами. Тобто, споживачі навіть не знають, що платять за третім платіжком, адже суми включені до рахунків за розподіл "блакитного палива".
Третій платіж окремим рахунком може прийти жителям відомчих будинків чи гуртожитків через те, що їхній власник свого часу не захотів або з якихось причин не зміг укласти договір з облгазом, який би забезпечив роботу з обстеження.
Раніше Інформатор писав, що в Україні наприкінці 2023 року було ухвалено всі нормативно-правові акти для запровадження третьої платіжки за газ. Відповідно до внесених змін, оператори газорозподільних систем у місячний строк повинні забезпечити приведення чинних договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку у відповідність до Типового договору. Тобто, до 5 січня оператори газопровідних мереж мали розрахувати вартість техобслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. В основному вона залежатиме від обладнання, стану мережі тощо.
Сергій Войченко, керуючий партнер адвокатського обʼєднання «Войченко і Дульський», розкриває важливі відмінності між юристом і адвокатом, розповідає, які навички необхідно розвивати для вибору професії адвоката і на що слід звертати увагу. Приєднуйтеся до перегляду, це буде цікаво та інформативно!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.