Київрада заледве прийняла звернення до міст-побратимів: причина в політичних іграх

У відозві депутати попросили міста-партнери Києва підтримати План перемоги України, це, кажуть, допоможе солідаризувати політиків з різних країн з українцями

Київська міськрада голосування
Найбільша у Київраді фракція "Євросолідарності" дала за відозву лише 1 голос

Київрада проголосувала за звернення до міст-побратимів Києва, щоб ті підтримали План перемоги України. Це важливо, кажуть депутати, бо муніципалітети висловлюють солідарність з нашою державою та надають допомогу навіть у випадку, якщо центральна влада виступає проти України чи принаймні з нею не солідарна. "За" проголосував 61 депутат міської ради - цього якраз достатньо, аби питання пройшло через сесійну залу. Це стало можливо завдяки принциповій позиції єдиного депутата від "ЄС" - майже вся фракція вирішила питання бойкотувати.

Про голосування розповіла депутатка Київради від "СН" Ксенія Семенова у Facebook. Питання важливе, каже, адже міста-побратими Києва можуть висловити дипломатичну підтримку Плану перемоги України, що допоможе країні загалом отримати військову допомогу від країн, що мають сумніви. Чи й просто солідаризує з Україною населення країн: політики часто дуже залежні від думки суспільства.

"Звернення до міст-побратимів - це, звісно, дрібничка на фоні тієї титанічної роботи, яку робить держава на світовій арені. Але це теж має значення. Коли в умовній Угорщині Орбан проти України, але муніципалітет Будапешту нас підтримує. До речі, так і є. Це впливає на позицію суспільства в цій державі", - зазначила Ксенія Семенова у дописі.

За її словами, за звернення проголосували навіть фракції УДАРу та особисто Віталій Кличко, не зважаючи на політичне протистояння зі Слугами народу. Єдиною фракцією, яка не стала голосувати майже у повному складі, стала "Європейська Солідарність" Петра Порошенка.

"Не можна ніколи, що б не було, ставити свої внутрішні політичні інтереси вище інтересів держави. Але ми проголосували, не зважаючи на спробу Європейської Солідарності зірвати голосування. Єдиний депутат ЄС, який поставив інтереси держави вище партійних – Володимир Левін", - додала Семенова.

До речі, цікавий момент: щоб проголосувати будь-яке питання у Київраді треба, щоб воно набрало 61 голос. Зазвичай жодне з голосувань не проходило без фракції "ЄС": вона має 31 депутата, а це майже третина зі складу міської ради. Голосування за відозву до міст-партнерів Києва довело: мати підтримку "ЄС" не обов'язково - у залі можна консолідувати голоси та без найбільшої фракції.

У Київраді проситимуть уряд збільшити дозвіл на використання електрики столицею

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що Київрада звертатиметься до Кабінету міністрів з проханням терміново збільшити граничні величини електричної потужності для споживачів електроенергії. Підстава - розташування у Києві центральних органів влади, державних та міжнародних установ та організацій, які неможливо відімкнути від живлення. Також у столиці міститься чимало іншої критичної інфраструктури, зокрема, метро, виробництва тощо.

Також ми розповідали, що на Старокиївській горі, просто під Пейзажною алеєю та каменя з написом "Откуда єсть пошла Руська земля" планують побудувати підземний паркінг та ще один міст. Землі, де планують будівництво, є культурним шаром міста Ярослава Мудрого, історичним ландшафтом київських гір і річки Дніпро, ще й культурним шаром Копирева Х-XIII століть. При цьому будівництво паркінгу хочуть "прикрити" створенням "зеленої зони".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube