Шеф-кухар Євген Клопотенко закликає взяти в оренду Житній ринок у Києві: що каже про аукціон бізнесмен Корогодський

Читать на русском

Департамент комунальної власності Київради у вівторок, 19 березня 2024 року оголосив про аукціон з пошуку орендаря для Житнього ринку та це дуже занепокоїло киян, які вважають, що замість звичного ринку з’явиться черговий ЖК, тому відомий кухар Євген Клопотенко запропонував взяти участь у торгах.

Читать на русском
аукціон, оренда, ринок, Київ
Строки подачі заявок на аукціон дуже стислі

Департамент комунальної власності Київради у вівторок, 19 березня 2024 року оголосив про аукціон з пошуку орендаря для Житнього ринку та це дуже занепокоїло киян, які вважають, що замість звичного ринку з’явиться черговий ЖК, тому відомий кухар Євген Клопотенко запропонував взяти участь у торгах.

Стартова ціна аукціону, який відбудеться у понеділок, 25 березня, починається з 2,5 млн грн. Щоб зібрати такі гроші кухар Євген Клопотенко запропонував розповісти про аукціон потенційним інвесторам, хоча, за словами блогера та бізнесмена Гаріка Корогодського, переможець вже відомий й у нього не має «на меті зробити з Житнього Житній». 

Під закликом взяти участь у торгах відгукнулось багато киян. Хтось пропонував створити петицію, хтось – подати до суду. Мешканці столиці згадали про «народний краудфандинг» як з Inzhur Ocean, проте є відмінності – це оренда, а не приватизація. 

«Об’єкт спеціально доводять до занепаду, щоб потім перетворити на черговий бездушний ТРЦ чи висотку-мурашник, - написав Євген Клопотенко. - Тоді (у травні 2023 року – ред.) моєю метою стало повернути життя на Житній. Об'єднати всіх небайдужий навколо цього культового місця. За цей рік ми з вами провели на Житньому толоку і відмили його, організували два поп-апи, разом з активними киянами сформувати спільне бачення майбутнього Житнього».

За його словами, за кілька тижнів мав початися аудит технічного стану ринку. А на кінець весни була запланована презентація проєкту відродження торгівельного майданчика.

«Але комусь цей шматок землі (бо саме так вони до цього ставляться) не дає спокою. Несподівано для багатьох, хто дійсно переймається долею ринку і тримає руку на пульсі, був оголошений конкурс на оренду строком на 15 років», - повідомив український шеф-кухар.

Підозри, що це не справжній аукціон, а його імітація, виникли тому, що строк на подачу заявок складає всього 5 днів.

Бізнесмен Гарік Корогодський вважає, що переможець аукціону вже відомий.
Бізнесмен Гарік Корогодський вважає, що переможець аукціону вже відомий.

 

«Обʼявлений тендер на оренду тендером назвати не можна – це я вам кажу не як фрик чи блогер, навіть не як великий гравець на ринку комерц нерухомості. Це я вам кажу як просто бізнесмен, котрий знає, як ухвалюються рішення в великих компаніях, - пояснив свою думку Гарік Корогодський. - Бо оголошувати такий тендер за 5 днів до його проведення – навіть не смішно. В одному я переконаний – на нього не прийде той, у кого на меті зробити з Житнього Житній». 

В коментарях кияни стали пропонувати як зберегти ринок, якщо є ймовірність, що його планують знести.

Шеф-кухар Євген Клопотенко закликає взяти в оренду Житній ринок у Києві: що каже про аукціон бізнесмен Корогодський 2

Шеф-кухар Євген Клопотенко закликає взяти в оренду Житній ринок у Києві: що каже про аукціон бізнесмен Корогодський 3

  

Кияни активно долучилися до обговорення ідеї зберегти ринок.
Кияни активно долучилися до обговорення ідеї зберегти ринок.

 

Мешканці столиці також зголосилися скинутися грошима, щоб організувати «народний краудфандинг», як це було у випадку з інвестиційним фондом Inzhur Ocean, щоб викупити державну частку у столичному ТРЦ Ocean Plaza

Житній ринок хочуть викупити, як ТРЦ.
Житній ринок хочуть викупити, як ТРЦ.

 

Ініціатор створення фонду Inzhur Ocean Андрій Журжій заявив, що для того, щоб спокійно викупити Житній ринок без жодних аукціонів орендар має впродовж 3 років провести капремонт на 61 млн 892 тис. 765 гривень без ПДВ. 

На момент підготовки матеріалу реакції на заяви щодо несправжності аукціону від керівництва Житнього ринку та Київради не було. Проте ця історія може мати продовження дуже скоро.

Депутат Київради Ксенія Семенова в коментарях запропонувала Євгену Клопотенку прийти на сесію столичної ради у четвер, 21 березня.

Що відомо про аукціон

Департамент комунальної власності Київради оголосив про пошук нового орендаря для 11 186,5 м кв. Житнього ринку. Стартова ціна аукціону починається з 2,5 млн грн. 

За умовами торгів, орендар зобов’язаний провести за власні кошти капітальний ремонт будівлі та виконати вимоги пожежників, які приходили з перевіркою у серпні 2023 року. Ще однією вимогою є план розміщення торгівельних точок. На першому поверсі мають продавати сільськогосподарську продукцію, а на другому розміщуватимуться кафе, ремонт одягу, хімчистка, вело - та радіомайстерні, а також ремонт годинників та телефонів.

У травні 2022 року після подібного конкурсу орендарем другого поверху «Житнього ринку» стала компанія «ТАНДЖЕРІН». На початку осені 2023 року серед засновників «Танджеріна» став згадуватися Валерій Аракчеєв. Це прізвище є у розслідуванні щодо «Будинку автора» та готелем «11 Mirrors» у Києві, який має відношення до родини мера Києва Віталія Кличка.

Шеф-кухар Євген Клопотенко закликає взяти в оренду Житній ринок у Києві: що каже про аукціон бізнесмен Корогодський 6

 

Для збереження ринку організовувалися благодійні заходи. Фото - Євген Клопотенко
Для збереження ринку організовувалися благодійні заходи. Фото - Євген Клопотенко

 

Щоб відродити Житній ринок торік команда кухаря Євгена Клопотенка провела гастрономічні pop-up. Це благодійний захід за участю українських фермерів, крафтових виробників та зіркових гостів. Прибуток спрямовували на відродження Житнього ринку, а також на потреби благодійного фонду бригади спецпризначення “Азов” для придбання дронів.

Інформатор писав, що офіс конярів на Київщині здають в оренду за 2 тисячі гривень.

Відео, що поширюються у соцмережах, показують радикальні форми протесту росіян проти виборів, включаючи заливання урн зеленкою та підпалювання виборчих дільниць, тим самим демонструючи стихійні, неорганізовані акції. У нашому відео колишній громадянин РФ Михайло Орєшніков поділиться своїми думками про ці акції та їхню ефективність. Приєднуйтесь, щоб дізнатися більше про можливий вплив цих протестів.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.