Київ на другому місці з європейських столиць за дешевизною проживання – рейтинг

Вартість проживання у Києві знизилася у першому півріччі 2024 року, проти попередніх шістьох місяців, втім, навіть за таких умов українська столиця виявилася не найдешевшою у Європі

Київ рейтинг якість життя
У рейтингу найбільшої у світі бази даних про вартість життя Numbeo Київ завершує другу сотню міст

Вартість проживання у Києві знизилася у першому півріччі 2024 року, проти попередніх шістьох місяців. Крім української столиці до переліку найдешевших для життя міст нашої країни увійшли Одеса та Львів. А от "найдорожчими" з усіх міст, що досліджувалися в рейтингу, стали швейцарські Женева і Цюрих.

Дані про вартість життя опублікував рейтинг найбільшої у світі бази даних про вартість життя Numbeo. Таку інформацію оновлюють кожні пів року, і цього разу Київ суттєво здешевшав. При складанні рейтингу враховуються середні витрати сім’ї з чотирьох осіб на основні товари та послуги, а саме: ціни на продукти, оренду житла, вартість харчування в ресторанах і середню зарплату.

За базовий показник у 100% брали рівень вартості життя у Нью-Йорку. Зокрема, у рейтингу Numbeo Київ посів 199 місце з показником 28,6% (у січні 32,3%) серед 218 міст, що досліджувалися. Одеса зайняла 202 сходинку з 27,2% (січень – 29,5%), а Львів – 204 з показником 25,8% (січень – 28,4%).

Отже, у Києві життя дешевше ніж у Нью-Йорку на 72%. Зокрема:

  • оренда житла в столиці України на 89% дешевша, ніж у Нью-Йорку;
  • ціни на продукти нижчі на 73%;
  • ціни в ресторанах – на 76% нижчі ніж у Нью-Йорку;
  • середня зарплата в Києві значно нижча – на 57% порівняно з Нью-Йорком.
  • Зниження вартості життя в трьох містах України порівняно з минулим роком пов’язують з економічними труднощами, спричиненими війною.

Очолюють рейтинг швейцарські Женева та Цюрих. Поряд з українською столицею опинилися столиці країн, що є недружніми до України - Тегеран, столиця Ірану (29%, 198 позиція у рейтингу) та Мінськ (27,8%, 200 позиція). Також відносно близько до українських міст - столиці центральноазійських держав: Ташкент, Узбекистан (27,8%, 201 позиція) та Бішкек, Киргизстан (29%, 197 позиція).

Столиця Грузії, Тбілісі, розташувалася на 153 сходинці (35,7%), болгарська Софія на 132 позиції (40,8%), румунський Бухарест займає 130 сходинку (41,3%). Будапешт обійняв 117 сходинку (43,6%), поряд з ним, на 115 місці - Варшава (43,9%).

Київ у рейтингах: столиця втрачає позиції через війну та пов'язані з нею явища

Нагадаємо, наприкінці червня 2024-го рейтинг придатності міст для життя від видання The Economist вчергове показав низькі показники Києва. Як і минулоріч, українська столиця обіймає 165 сходинку, поруч з містами, про які точно відомо, що їхні мешканці не надто щасливі: це столиця Венесуели, Каракас, Хараре у Зімбабве, Дуала в Камеруні. І за 2,5 роки Київ, напевно, спустився у якості життя досить низько, щоб скласти їм компанію. 10-годинні знеструмлення та шанси опинитись в епіцентрі вибуху від російських ракет є достатніми аргументом. Але Інформатор вирішив поставити собі питання: чи є в цьому заслуга міської влади, і якщо так - то в чому саме.

Також ми розповідали про те, що наприкінці 2023 року Київ потрапив до рейтингу найдорожчих міст світу. Про це стало відомо з нового дослідження EIU Worldwide Cost of Living. У рейтинг увійшли 173 великих міста. Київ у списку посів 132 позицію. Слід зауважити, що у 2021 році наша столиця посідала 118 місце. У 2022 році Київ не вносили до переліку через початок повномасштабної війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube