Став відомим рівень шкільної освіти в Києві і в Україні: визначено рейтинг найсильніших і найслабших закладів столиці

Україна - єдиний кейс, коли країна в розпал повномасштабної війни взяла участь у вимірюванні якості освіти

Освіта в Києві, новини Києва
Освітні втрати в Україні у читанні - майже як за 2 роки навчання

Оприлюднено результати за рейтингами світового дослідження PISA-2022 та Національного мультипредметного тесту-2023. За результатами останнього був складений рейтинг середніх навчальних закладів Києва. Вони опубліковані на порталі Osvita.ua. Втім, більш цікавими і дуже сумними виявилися світові дослідження щодо стану середньої освіти в Україні.

PISA - це найголовніше світове дослідження якості освіти різних країн, що оцінює рівень школярів з математики, читання та природничих наук. З приємного - результати дітей з великих міст України майже не змінились. А от в селах ситуація майже критична. Також цього року випускники шкіл складали національний мультипредметний тест (НМТ), який передбачає виконання блоків з української мови, математики та одного предмета за вибором. За його результатами був складений рейтинг найсильніших та найслабших шкіл Києва.

Найсильніші заклади:

  1. ТОВ «Приватний заклад освіти ліцей «Школа Базис».
  2. Природничо-науковий ліцей №145 Печерського р-ну.
  3. ТОВ «Центр освіти „Оптіма”».
  4. Ліцей «Престиж».
  5. Ліцей «Інтелект».
  6. Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Шевченка.
  7. Політехнічний ліцей Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут».
  8. Технічний ліцей Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Солом’янського р-ну.
  9. ТОВ «Новопечерська школа-ліцей І-ІІІ рівнів».
  10. Русанівський ліцей.

Крім того, були визначені рейтинги найсильніших навчальних закладів Києва по викладанню окремих предметів - української мови, математики, англійської мови та фізики. Про це, а також про рейтинг найслабших навчальних закладів можна прочитати тут.

Щодо результатів PISA, то тут є добрі, погані і дуже погані новини. Серед хорошого - Україна - єдиний кейс, коли країна в розпал повномасштабної війни взяла участь у вимірюванні якості освіти і змогла якісно організувати цей процес. Крім того, якщо взяти країни, з якими Україні має сенс порівнювати себе через схожість освітніх систем, то навіть за умов війни Україна випереджає за усіма трьома галузями Грузію, Болгарію і Молдову, поступаючись Польщі, Словаччині та Естонії.

Серед найкритичнішого те, ще більше поглибився розрив між дітьми з міст і сіл. Якщо раніше він жахав цифрою у 2,5 роки, то на сьогодні діти з сіл відстають з математики на 4 роки, а з читання з розумінням - на 5. Тобто, через недостатню якість освіти рівень знань та навичок сільських учнів такий, ніби вони вчились на 4-5 років менше, хоча старались так само і часу в школі витратили не менше. Результати дітей з великих міст майже не змінились, а подекуди й виросли.

За словами голови громадської спілки «Освіторія» Зої Литвин, найплачевніші справи йдуть з читанням з розумінням.

«Освітні втрати в Україні у читанні - майже як за 2 роки навчання. Вражаюча цифра - 41% 15-річних підлітків не опанували читання з розумінням на базовому рівні, а це запорука якісного навчання надалі. У 2018 році у нас було 25% таких дітей», - зауважує Литвин.

Згідно з дослідженням, лідерами з якості освіти традиційно є Сингапур, Японія, Естонія, Гон-Конг і Канада.

«Насправді, результати якості освіти погіршились для всіх країн порівняно із 2018 роком дякуючи ковіду, але звісно, в Україні війна усе поглибила. Тепер ми знаємо і цього ворога в обличчя, і можемо будувати відповідні стратегії. Інших варіантів у нас нема!», - переконана Литвин.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ