Їжачок та Балерина потребують лікування: що сталося зі знаменитими урбан-скульптурами Костянтина Скритуцького

Читать на русском

У майстерні скульптора кажуть, що на відновлення Їжачка потрібно не менше за 350 тисяч гривень - не менш цікаво склалася і доля інших урбаністичних скульптур Скритуцького

Читать на русском
Відомі урбан-скульптури у Києві
Улюбленці киян, Їжачок та Мавка, повернуться на свої місця після реставрації - втім, для її початку потрібні кошти

У майстерні скульптора кажуть, що на відновлення Їжачка потрібно не менше за 350 тисяч гривень - не менш цікаво склалася і доля інших урбаністичних скульптур Скритуцького

З урбан-скульптур Костянтина Скритуцького, які були представлені у Києві за останні півтора десятиліття, залишилися лише декілька. Серед них - "Маленький принц", якого днями забрали на реставрацію, "Мавка", яка, щоправда, дещо змінила локацію. А "Балерина" та знаменитий "Їжачок" зі скверу на вул. Рейтарській вже декілька років знаходяться "на лікуванні" в майстерні скульптора.

Як розповіла Інформатору продюсерка Костянтина Скритуцького, скульптура "Їжачок" зберігається у майстерні вже впродовж двох років. Її реставрація потребує досить значних коштів, крім того, майстри, які раніше займалися відновлювальними роботами з деревиною, сьогодні захищають країну.

"Два роки тому Їжачок впав, і його просто довелося відвезти. Але він ще не "лікується", бо хлопці зараз на фронті. Крім того, щоб відновити скульптуру, потрібні чималі кошти - до війни це було приблизно 350 тисяч гривень. А "лікування" Їжачкові потрібно глобальне, це серйозний проєкт. Втім, ми сподіваємося, що він ще повернеться на своє місце", - розповіла Інформатору продюсерка скульптора.

"Їжачок" пішов рахувати зірки - проте повернеться, кажуть у майстерні Скритуцького
"Їжачок" пішов рахувати зірки - проте він іще повернеться, кажуть у майстерні Скритуцького

Також у майстерні знаходиться скульптура "Балерина", що з 2009 року була встановлена на вулиці Стрітенській біля ст.м. "Золоті ворота". Востаннє її відновлювали ще 2021 року, ймовірно, після того, як її перекинули на землю вандали. Скульптуру створено почасти з липового дерева, частково - з кераміки (обличчя та руки), через це вона доволі крихка.

Так само повернеться і "Балерина", улюблена скульптура майстра
Так само повернеться і "Балерина", улюблена скульптура майстра

"Балерину" реставрували вже декілька разів, але її знову розбили кілька років тому. Вона також у майстерні, але її також реставрувати немає кому", - відповіли Інформатору.

Усі інші дерев'яні урбан-скульптури авторства Костянтина Скритуцького вже "померли" - в умовах Києва зберегти деревину впродовж довгого часу просто неможливо. Так, 2009 року було встановлено скульптуру "Буратіно" (на вул. Олеся Гончара), "Крокодил" у колишньому сквері Чкалова (також на Гончара) і неподалік - "Гуртожиток білих ворон".

"Буратіно" та "Гуртожиток білих ворон" на Гончара не зберіглися
"Буратіно" та "Гуртожиток білих ворон" на Гончара не збереглися

"Більшості скульптур вже дуже давно немає, вони встановлювалися з 2009 року. "Гуртожиток ворон" знаходився на старому дереві, яке було демонтоване, а замість "Віслючка" залишилася дитяча меморіальна дошка", - розповіла нам продюсерка скульптора Скритуцького.

Втім, одну із його урбан-скульптур нам таки пощастило розшукати, щоправда, не на тому місці, де її було встановлено - дерев'яне обличчя "Мавки" переїхало до сусіднього дерева після того, як дупло, у якому вона "мешкала" довгий час, вирішили пролікувати комунальники. Ймовірно, так кияни намагаються зберігати своє міське середовище навіть у часи війни.

А от "Мавку", вицвілу від часу, ми все ж знайшли - у сусідньому дереві (на фото права)
А от "Мавку", вицвілу від часу, ми все ж знайшли - у сусідньому дереві (на фото вона справа)

 Оновлений Кіт Бегемот тепер закликає москву палати: що з іншими скульптурами

Нагадаємо, Інформатор писав про те, що оновлена урбан-скульптура Кота Бегемота, персонажа роману Михайла Булгакова "Майстер і Маргарита", знову з’явилася на Андріївському узвозі. Кіт у новому образі розмістився на виступі будинку за адресою Андріївський узвіз, 11, поруч з будівлею Літературно-меморіального музею Булгакова. Тепер у скульптури з’явилася нова деталь – напис "Палай москва" на ліхтарі, який Бегемот тримає у руках.

Також ми розповідали, що скульптуру Маленького принца, яку також створив Костянтин Скритуцький, тимчасово прибрали з Пейзажної алеї для реставрації. Процес триватиме декілька місяців, а на принца, за словами його творця, чекатимуть певні зміни - проте він не поточнив, які саме. Останні два роки, каже скульптор, Маленький принц взагалі простояв без правої руки (її відбили вандали).

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Економічний експерт Денис Безлюдько спростував міф про нестабільність долара та прокоментував популярність криптовалюти у світі. Деталі у нашому відео.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.