Гостями ресторану свого часу були Вертинський, Ранєвська, Довженко та навіть сам Микита Хрущов
Інформатор дослідив історію легендарного ресторану Рів'єра, що відкрився ще в довоєнні часи на Дніпровській набережній та пропрацював кілька десятиліть. Його фотографії з'явилися в мережі. Саме в цьому ресторані бабусі та дідусі киян робили пропозицію руки й серця, сюди приходили на побачення та влаштовували іменини найзаможніші кияни середини ХХ століття.
Літнє кафе на пологій площадці між Парковою та Фестивальною (пішохідною) алеями працювало ще з кінця ХІХ століття. І воно користувалося неабияким попитом: справа не лише в чудовому виді на Дніпро. Річ у тім, що в Сад купецьких зборів (саме так звався парк навкруги) приходили кияни, яким був не до вподоби гамір в центрі міста.
Після революції та захоплення Києва більшовицькими військами кафе зачинили. А сам Київ втратив статус столиці - вона переїхала до Харкова, який виконував цю функцію з 1920 по 1934 роки. Саме "під повернення" статусу і збудували капітальні приміщення "Рів'єри". Відомі імена архітекторів: Власов, Заваров, Добровольський.
Ресторан відкрився 1935 року. В ті часи поруч вже була облаштована інфраструктура для відпочинку - працювали літні кафе, атракціони, спортивні, танцмайданчики. Також поруч вже працював Зелений театр.
Сам ресторан складався з головної будівлі, де, крім столиків, знаходилася кухня та службові приміщення. Також у "Рів'єри" була простора літня тераса, де було встановлено столики для відвідувачів. Поруч облаштували відкриті альтанки-кабінки для тих гостей, що прагнули більшої приватності. А ближче до схилу розмістили площадку для оркестру - в ті часи це було необхідно для ресторану, що претендував на "шик".
В меню "Рів'єри" були як більш звичні страви для містян - курчата табака, котлети по-київськи, так і рибні делікатеси: сьомга, осетрина, ікра, що тоді була в дефіциті. Подавали також дичину - кабанятину і зайчатину, що додавало ресторану лоску. Запити наїдки можна було винами з Молдови та Грузії, коньяками та горілкою.
В часи Другої світової ресторан зазнавав руйнувань, його зачиняли на час окупації Києва. Кілька разів "Рів'єру" зачиняли й у часи Сталіна, як "надто урочисте місце" для пролетаріату. Втім, місце полюбляла радянська еліта, і не лише влада. Відомо, що до Рів'єри свого часу завітали Олександр Вертинський, Фаїна Ранєвська, Олександр Довженко. А знаменита актриса Любов Орлова якось навіть виступила тут з ресторанним концертом - хоча зазвичай уникала подібних форматів.
Ресторан закрився в середині 1960-х. По-перше, він став жертвою "боротьби з буржуазними звичками" в рамках хрущовської "Відлиги". По-друге, поруч відкрили лінію метрополітену (ст.м. Арсенальна), і було вирішено взагалі звільнити від ресторанів та кафе прогулянкову зону. По-третє, "Рів'єра" поступилася новій розважальній зоні, що якраз була створена і набирала популярності. Нею став столичний Гідропарк, до якого можна було дістатись на метро, що саме по собі стало цікавою розвагою для киян.
Нагадаємо, як писав Інформатор, "Епіцентр" має наміри відкрити ще два торгівельні комплекси на Київщині навесні 2024 року. Їхня сукупна площа складе 193 тисячі квадратних метрів. До того ж, ритейлер вперше створить саме торгівельно-розважальний центр з площами для орендарів та дитячими розвагами.
А поки у Києві вирішили, що жодних офіційних майданчиків для святкування Новорічних та Різдвяних свят не облаштовуватимуть, на ВДНГ розпочинає роботу різдвяне містечко "Зимова Країна". В ньому заливатимуть величезну ковзанку з крижаними скульптурами, малечу розважатимуть казкові ельфи та Санта, також там можна буде побачити фольклорні вистави. Цю локацію відкриватимуть вже другий рік поспіль.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.