Історія має значення: Кличку нагадали про обіцянку захистити старовинну забудову

Читать на русском

Громадські активісти вимагають від мера міста виконати обіцянку про заборону зносу будинків, що представляють історичну цінність

Читать на русском
Акція на захист спадщини
Свою акцію небайдужі кияни оформили, як фотогалерею - кожен тримав в руках світлини знищених історичних будинків

Громадські активісти вимагають від мера міста виконати обіцянку про заборону зносу будинків, що представляють історичну цінність

В неділю, 12 листопада, біля будівлі КМДА відбулася акція протесту проти руйнування історичних будівель Києва, яким понад 100 років. Це вже четвертий мітинг міських активістів поспіль. Головна вимога - до мера столиці Віталія Кличка: КМДА має посприяти, а Київська міськрада - прийняти рішення про заборону зносу фонової забудови, що має історичну цінність.

"Маємо конкретну вимогу до депутатів: прийняти рішення про надання додаткового охоронного статусу всім історичним будинкам старше за 100 років, - стверджують активісти зі спільноти киян "Спадщина". - Відповідне рішення 12 серпня ініціював міський голова Києва Віталій Кличко. До того ж, петиція з вимогою заборонити знесення будівель, старших за 100 років, отримала підтримку киян, і набрала більше за необхідні 6000 голосів. Попри це, в Київраді не поспішають з її реалізацією".

Попри негоду, мітинг зібрав понад півтора десятки небайдужих киян. Пікетувальники протестували під гаслом "Історія має значення". Свою акцію традиційно оформили, як "фотогалерею": кожен учасник тримав в руках світлини історичних будинків, що були знищені в останні роки за бездіяльності, а іноді - і за участі міської влади.

Конкретний приклад наводить у своєму Facebook один з співорганізаторів мітингу, заступник директорки Департаменту охорони культурної спадщини Дмитро Перов. Йдеться про "Будинок з комахами", споруджений в останній третині ХІХ сторіччя, що знаходиться на вул. Володимирській, 93. За словами активіста, будинок розвалюється через забудовників, які забивають в землю палі просто впритул до стін пам’ятки архітектури.

"Звісно, це порушення закону. Звісно, патрулька приїздить, розводить руками і їде з майданчика - це "приватна територія", - пояснює Перов.

Історичні будівлі знищуються

Нагадаємо, що знищення будівель, які представляють архітектурну та історичну цінність, є давньою проблемою столиці. Це викликає невдоволення містян, адже таким чином паплюжиться загальний вигляд головного міста країни.

Своєю чергою місця, які таким чином "звільнилися", віддають під хаотичну забудову. Нерідко це ще й робиться з порушенням відповідних норм та правил будівництва. Через подібні дії влади кияни регулярно виходять на протести, вимагаючи припинити свавілля та не дати зруйнувати історичне надбання Києва.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.