Гризуни захоплюють Київ: куди звертатися, щоб безкоштовно позбутися щурів та мишей

Читать на русском

Сірі тварини є переносниками туляремії, лептоспірозу, сказу

Читать на русском
Киянам пояснили, куди звертатися, якщо є проблеми з небезпечними гризунами
Гризуни

Сірі тварини є переносниками туляремії, лептоспірозу, сказу

У Києві зросла кількість небезпечних гризунів. Вони є переносниками сказу, туляремії, лептоспірозу. Тому з метою профілактики в столиці проводять дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні заходи. 

Про це заявили в "Київському міському центрі контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України". Зазначається, що дезінфекційні, дезінсекційні та дератизаційні послуги можуть отримати всі юридичні особи (незалежно від форми власності) та громадяни, які забезпечують  проведення профілактичних дезінфекційних заходів у жилих, виробничих та інших приміщеннях. Ці послуги абсолютно безкоштовні. 

Куди звертатися? Для проведення дезінфекції, дезінсекції та дератизації варто звертатися до відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб Центру. Контактні телефони: (044) 400-62-03; (067) 608-56-93.

Що робити, якщо вкусила або подряпала скажена тварина?   

У МОЗ пояснювали, що сказ - це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб людини. Тому у випадку, якщо людину вкусила або подряпала скажена тварина, потрібно діяти негайно. Захворіти на сказ людина може після укусу чи подряпин інфікованої тварини, а також через її слину.  Що робити якщо вкусила або подряпала тварина:

  • Ретельно (не менш як 10 хвилин) промивати місце ураження проточною водою із господарським милом;
  • Якнайшвидше  звернутися до травмпункту по медичну допомогу для проведення у разі потреби щеплення антирабічною вакциною;
  • Графік вакцінації зазвичай складається з п'яти щеплень (день звернення до лікаря, а потім - у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні). 

Нанесення ударів по аеродрому Бельбек і затоплення катера "Івановець": чи дійсно Україна перейшла до активної фази бойових дій у Криму, і чого чекати від нової фази боротьби з окупантами на півострові - дивіться відео Інформатора.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.