Free Azov: у Києві мітингують родичі полонених захисників - фото

Читать на русском

Небайдужі кияни намагаються привернути увагу суспільства до власних родичів та друзів, що вже 2 роки перебувають в полоні

Читать на русском
Полонені українці в рф
Серед родичів - в тому числі, найменші, які хотять побачити татка з полону

Небайдужі кияни намагаються привернути увагу суспільства до власних родичів та друзів, що вже 2 роки перебувають в полоні

У неділю, 17 грудня, у Києві знову вийшли на мітинг родичі та близькі полонених захисників України. Матері, дружини, діти та родичі бійців, що боронили Азовсталь, прийшли на Софіївську площу, щоб нагадати суспільству про необхідність повернення кожного українця до останнього з ворожих тенет. Мітингарі стояли під дощем, розгорнувши плакати назустріч водіям, що проїжджали повз - і слід зазначити, що багато хто з них подавав сигнали на підтримку полонених.

Родини військових і небайдужі тримали в руках плакати "Не мовчи, полон вбиває"; "Життя захисників мають значення"; "Другий рік полону". Найбільше серед усіх мітингарів було родин захисників "Азовсталі" та Маріуполя. Були й матері, і дружини бійців з інших підрозділів: Нацгвардії (200 бійців потрапили в полон під час вторгнення на ЧАЕС), 74 Окремого розвідбатальйону тощо.

Мітинг родичів полонених у Києві

Мітингарі пояснюють: вони не лише хочуть привернути увагу до трагедії, що трапилася з їхніми рідними. Вони наполягають на активізації зусиль з повернення їх родичів додому, а також на необхідності залучення міжнародних організацій до повернення захисників.

Мітинг родичів полонених у Києві

 

В рф знаходиться більше за 4 тис осіб

Акції "Free Azov" відбуваються кожні вихідні та збирають сотні небайдужих українців. Їх ініціаторами стали родичі захисників "Азовсталі" та Маріупольського гарнізону. За словами матері одного з захисників Маріуполя Наталі Кравцової, в полоні рф наразі знаходиться близько двох тисяч українських військових з міського гарнізону, і близько 800 серед них - бійці полку "Азов".

Проходять акції і в інших містах. До прикладу, 17 грудня на підтримку військовополонених вийшли в м. Павлоград, що у Дніпропетровській області. Втім, оцінки Мінреінтеграції кількості полонених більше. Там кажуть, що наразі в полоні перебувають щонайменше 4337 українців. За даними спецкомісії, створеної в листопаді 2022-го, із українських полонених 3574 осіб — це військові, і ще 763 — цивільні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.