Free Azov: у Києві пройшов масштабний мітинг родичів полонених захисників

Читать на русском

В полоні перебуває близько двох тисяч військових з гарнізону Маріуполя, більше третини з них - бійці полку "Азов"

Читать на русском
Мітинг родин захисників Маріуполя
Акції протесту мають на меті підтримання суспільного інтересу до теми полонених. Фото - Суспільне

В полоні перебуває близько двох тисяч військових з гарнізону Маріуполя, більше третини з них - бійці полку "Азов"

В неділю, 3 грудня, на Майдані у Києві провели акцію "Free Azov" родичі військових, що тривалий час утримуються рф в полоні. На мітинг зібралося понад 200 людей. Вони розтягнулись на дві шеренги по обидва боки від Хрещатика з прапорами та плакатами.

Ініціювали акцію родичі захисників "Азовсталі" та Маріупольського гарнізону. Нинішній протест для багатьох - вже не перший: протягом осені одиночні та колективні акції проходили в різних містах країни. Саме "Азовці" найактивніші з усіх родичів військовополонених. Зокрема, за словами матері одного з захисників Маріуполя Наталі Кравцової, в полоні рф наразі знаходиться близько двох тисяч українських військових з міського гарнізону, і близько 800 серед них - бійці полку "Азов".

За словами жінки, мета акції - розказати історії оборонців Маріуполя та нагадати суспільству, що війна триває, і забувати про це не варто. Також на мітинг прийшли рідні солдатів, потрапивших в полон деінде вздовж лінії фронту. Були й ті, хто не має полонених родичів, але хоче виявити власну солідарність в питанні звільнення бранців.

Мітингарі розповіли, що мають комунікацію з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. Проте є обставини, що не дозволяють розпочати масштабні обміни. Зазначимо, що повідомлення від цього штабу про призупинення обміну з боку рф з'явилося наприкінці листопада. Такий спосіб, на думку представників Координаційного штабу, обрала країна-агресор, щоб вплинути на українське суспільство, мовляв, влада не працює над цим питанням.

В полоні більше 4 тисяч українців

Нагадаємо, за даними Мінреінтеграції тимчасово окупованих територій України, станом на 17 листопада в полоні перебувають 4337 українських громадян, з них 3574 військових та 763 - цивільні. На початку грудня президент Володимир Зеленський зробив заяву про те, що обміни полоненими з рф тривають, причому часто - непублічно, а іноді навіть на полі бою.

Втім, ще у липні уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що у полоні в рф знаходиться понад 25 тисяч цивільних громадян України. Повернути ж вдалося лише 144 людини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.