Обладнання отримано від німецького міста-побратима Бергіш-Гладбах, яке з 2022 року допомагає громаді підвищувати енергонезалежність
У Бучі на Київщині соціальна інфраструктура міста поступово переходить на альтернативні джерела електроенергії. Черговий проєкт наразі реалізований у важливому для міста навчальному закладі. Сонячні панелі встановили на корпусах Бучанської початкової школи № 11, яка поєднує класи початкової школи з групами раннього та передшкільного віку.
Про змонтоване на даху навчально-виховного комплексу обладнання повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук. Встановлені сонячні панелі мають потужність 38 кВт, що дозволить закладу щомісяця економити в середньому 100 тис грн на рахунках за електроенергію. Крім того, це гарантія безперервного навчального процесу, що дуже важливо для такого великого комплексу, де працює і навчальна школа, і дитячий садок, інклюзивні класи, групи короткотривалого перебування та групи для малечі від 2 років.
Обладнання отримано від німецького міста-побратима Бергіш-Гладбах за сприяння Німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, а встановлювали панелі за рахунок міського бюджету. До речі, німецькі партнери підтримують Бучанську громаду ще з 2022 року, місто регулярно отримує від них не тільки альтернативні джерела живлення, а й автобуси, комунальну техніку, гуманітарну допомогу. Німці активно сприяють Бучі у досягненні енергонезалежної мети - перевести всі соціальні об’єкти громади на альтернативні джерела енергії.
Нагадаємо, днями Київський обласний перинатальний центр, де щорічно рятують тисячі новонароджених, що потребують особливого догляду, отримав потужну сонячну станцію. Генеруючі потужності, які дійсно є критично важливими для збереження життя малюків, встановлені на даху відділення інтенсивної терапії новонароджених. Щорічно станція генеруватиме понад 37 тисяч кВт*год, забезпечуючи безперебійне живлення у періоди відключень електроенергії.
Також ми писали, що пологовий будинок у Святошинському районі столиці оснастили сонячною електростанцією. Вона має потужність у 120 кВт і понад 200 панелей, а також сонячний та гібридний інвертори, що дозволить і отримувати електроенергію з сонячної, і накопичувати її. Такими автономними сонячними електростанціями столиця обладнала три медзаклади завдяки уряду Німеччини. Загальний бюджет – 500 тисяч євро, які надають столиці на безповоротній основі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.