Для закладу, що надає медичну допомогу за 24 напрямками, це можливість безперервної роботи стаціонарів та реанімації під час відключень світла
У селищі Макарів в Бучанському районі на Київщині розпочато монтаж дахової сонячної електростанції потужністю 100 кВт на головному медзакладі. Комунальна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування стала учасником енергоефективної програми за механізмом ЕСКО. А це означає, що проєкт із забезпечення енергонезалежності реалізується без жодних капіталовкладень з боку громади.
Про початок робіт з монтажу потужної сонячної електростанції повідомив селищний голова Макарова Вадим Токар. Обладнання забезпечить лікарні, яка розташована у п’ятиповерховій будівлі, безпечну та безперебійну роботу навіть під час тривалих відключень електроенергії. До того, дозволить заощаджувати на витратах на електроенергію - як свідчить досвід інших медзакладів на Київщині, економія на рахунках складає до 50%.
Але головне для медзакладу - це можливість працювати навіть у надзвичайних ситуаціях, адже у лікарні працюють хірургічний, кардіологічний, неврологічний та терапевтичний стаціонари, відділеня інтенсивної терапії. У будівлі розташована поліклініка, а загалом медична допомога надається за 24 напрямками. Крім того, важливий нюанс у тому, що коштів з бюджету громади на встановлення СЕС не витрачено.
За інформацією Макарівської селищної ради, механізм ЕСКО передбачає, що весь проєкт фінансує інвестор, а кошти повертає за рахунок економії енергоресурсів. До того ж, після завершення договору обладнання передається у власність громади.
Нагадаємо, днями Київський обласний перинатальний центр, де щорічно рятують тисячі новонароджених, що потребують особливого догляду, отримав потужну сонячну станцію. Генеруючі потужності, які дійсно є критично важливими для збереження життя малюків, встановлені на даху відділення інтенсивної терапії новонароджених. Щорічно станція генеруватиме понад 37 тисяч кВт*год, забезпечуючи безперебійне живлення у періоди відключень електроенергії.
Також ми писали, що пологовий будинок у Святошинському районі столиці оснастили сонячною електростанцією. Вона має потужність у 120 кВт і понад 200 панелей, а також сонячний та гібридний інвертори, що дозволить і отримувати електроенергію з сонячної, і накопичувати її. Такими автономними сонячними електростанціями столиця обладнала три медзаклади завдяки уряду Німеччини. Загальний бюджет – 500 тисяч євро, які надають столиці на безповоротній основі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.